شهرخبر

صدور شناسنامه ایمنی برای ساختمان‌های بالای ۶ طبقه پایتخت

صدور شناسنامه ایمنی برای ساختمان‌های بالای 6 طبقه پایتخت

شهردار تهران از صدور شناسنامه‌های ایمنی برای ساختمان‌های بالای ۶ طبقه شهر تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی در آیین بهره‌برداری از دستاوردهای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران که امروز در قالب دوازدهمین شنبه امید و افتخار با حضور مهدی چمران و پرویز سروری رئیس و نایب رئیس شورای شهر تهران، محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد اظهار کرد: امروز یک بسته‌ای ارائه خواهد شد که هم درخصوص پیشگیری از وقوع بحران‌ها و هم در خصوص اقدام به موقع و هم درخصوص بعد از وقوع بحران به آنها توجه شده است. در واقع بسته‌ای که امروز در قالب پروژه‌های شهری افتتاح شده است به موضوع قبل از بحران، حین بحران و بعد از بحران توجه شده است.

وی با اشاره به ویژگی شورای ششم و مدیریت شهری برگرفته از این شورا در این دوره تصریح کرد: مدیریت مشارکتی با مردم و نخبگان و استفاده از اجزای حکومتی و حاکمیتی و ظرفیت‌های موجود از موضوعاتی است که در این دوره به آن توجه شده است و در واقع مدیریت شهری از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کرده است. علاوه بر اینکه در این فرآیند از ظرفیت دانشگاهی‌ها و مراکز علمی بهره خواهیم برد.

شهردار تهران ادامه داد: تهران مخاطرات متعددی دارد که 4 مخاطره از جمله سیلاب، طوفان، زلزله و فرونشست به عنوان 4 مخاطره اصلی شهر تهران محسوب می‌شوند که در کنار این موارد باید به موضوع بافت‌های ناپایدار شهری نیز توجه کرد که البته این مسئله به عنوان یک فرصت محسوب می‌شود تا ما بتوانیم به سمت نوسازی شهر گام برداریم.

زاکانی با اشاره به چالش‌ها و مشکلات شهر تهران گفت: بزرگترین مشکل گره ترافیکی شهر است که سالهاست مردم را رنج می‌دهد و در ادامه نیز آلودگی هوا و بد مسکنی مشکلات شهر تهران محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به طرح دوام مسجد محور گفت: در قالب این طرح نیز بنا داریم آموزش‌های لازم را از طریق مساجد، مدارس و خانه به خانه انجام بدهیم و شهرداری نیز وظیفه پشتیبانی و کمک را در این طرح به عهده خواهد داشت.

شهردار تهران همچنین به‌ آغاز به کار تیم‌های ارزیابی ساختمان‌های مهم و بلندمرتبه در شهر تهران اشاره کرد و گفت: در این ارتباط نیز 9 دستگاه دولتی و شهرداری با یکدیگر همکاری لازم را خواهند داشت.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری تهران جهت صدور شناسنامه ایمنی برای ساختمان‌های شهر تهران گفت: این موضوعی است که در دستور کار شهرداری قرار دارد تا ما بتوانیم با ایمن‌سازی ساختمان‌ها با خاطری آسوده شرایط مناسبی را برای شهروندان فراهم کنیم.

انتهای پیام/