شهرخبر

آشنایی با عضو جدید تیم ملی ایتالیا؛ پسر ۱۶ ساله‌ای که اعتماد مانچو را جلب کرد

آشنایی با عضو جدید تیم ملی ایتالیا؛ پسر 16 ساله‌ای که اعتماد مانچو را جلب کرد

به فهرست نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی ایتالیا برای بازی‌های دوستانه پیش روی این تیم، بازیکنی کم سن و سال راه یافته که رسانه‌‌های محلی آینده‌ای درخشان برایش متصور هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در روزهایی که تیم‌های راه یافته به جام جهانی در تدارک سفر به قطر هستند، بزرگترین جامانده این تورنمنت، تیم ملی ایتالیا نیز دو بازی دوستانه را در دستور کار قرار داده تا برای مأموریت بعدی‌اش، حضور در مرحله حذفی لیگ ملت‌های اروپا آماده‌تر شود.

روبرتو مانچینی سرمربی تیم ملی ایتالیا برای این دو بازی که اولی برابر آلبانی و دومی برابر اتریش است، 31 بازیکن را به اردوی آتزوری فراخوانده است که در میان آنها یک بازیکن 16 ساله هم دیده می‌شود. تازه‌وارد فهرست ملی‌پوشان ایتالیا یک بازیکن مستعد به نام سیمونه پافوندی است که در تیم اودینزه توپ می‌زند.

باشگاه اودینزه، این بازیکن جوان را سال 2014 زمانی که تنها 8 سال سن داشت در یک تورنمنت در رده نونهالان شناسایی کرد. در آن زمان پافوندی در تیمی متشکل از بازیکنانی که از خودش 2 سال بزرگتر بودند بازی می‌کرد و اودینزه همان‌جا تحت تأثیر توانایی‌های او قرار گرفت. پافوندی همان سال به عضویت آکادمی باشگاه اودینزه درآمد و روز به روز پیشرفت کرد تا اینکه دو سال پیش به تیم پریماورا (تیم جوانان باشگاه) راه یافت.

با ثبت 6 گل و 7 پاس گل در 14 بازی، پافوندی فصل گذشته یکی از بهترین بازیکنان پریماورای اودینزه بود و نقشی کلیدی در صعود این تیم به دسته اول لیگ جوانان ایتالیا ایفا و مزد آن را با حضور در تیم اصلی باشگاه کسب کرد. این اتفاق در ماه می سال جاری رخ داد و پافوندی 22 دقیقه در آخرین بازی فصل تیمش برابر سالرنیتانا در میدان حضور داشت. این اتفاق سبب شد پافوندی به اولین بازیکن متولد شده پس از سال 2006 تبدیل شود که در سری A بازی کرده است.

در این فصل آندره‌آ سوتیل سرمربی تیم فوتبال اودینزه هنوز پافوندی را در ترکیب این تیم برای حضور در سری A قرار نداده است اما این بازیکن نوجوان همچنان در کنار اعضای تیم اصلی باشگاه تمرین می‌کند تا به روند پیشرفتش ادامه دهد و به مرحله‌ای برسد که باشگاه ناپولی برای به خدمت گرفتن او اقدام کند. البته اودینزه به موقع دست به کار شد و قرارداد پافوندی را تا سال 2025 تمدید کرد. اکنون هم بزرگترین فصل در دوران بازیگری کوتاه ریز نقش متولد شهر مونفالکونه رقم خورده و آن دعوت شدنش به تیم ملی ایتالیاست که او را در کنار بهترین‌های حال حاضر آتزوری قرار خواهد داد.

پافوندی یک هافبک بازیساز یا به اصلاح ایتالیایی‌ها «تره‌کوارتیستا» چپ پا است که تسلط خاصی در کنترل توپ دارد و علاوه بر آن از سرعتی بالا و دامنه دید گسترده‌ای برای طراحی حملات تیمش در یک سوم دفاعی حریف برخوردار است؛ ضمن اینکه خودش هم در زمان مقتضی می‌تواند به عنوان یک تمام کننده عمل کند. این توانایی‌ها سبب شده است که ایتالیایی‌ها بازیکن جوان اودینزه را با آنتونیو دی‌ناتاله کاپیتان اودینزه مقایسه کنند.

انتهای پیام/