شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#آرام#اقیانوس#حوزه#کتاب

زندگی علامه طباطبایی در اقیانوس آرام رونمایی می‌شود

کتاب «اقیانوس آرام» نگاهی کوتاه به زوایای پیدا و پنهان زندگی علامه طباطبایی است، مردی که با ورود به حوزه علمیه قم، این حوزه را به تحرک و پویایی واداشت و با نگارش تفسیر وزین «المیزان» فصل نویی در حوزه تفسیر قرآن کریم رقم زد.

به گزارش ایکنا، همزمان با برگزاری مراسم گرامی‌داشت سی امین هفته کتاب جمهوری اسلامی و سالگرد رحلت علامه محمدحسین طباطبایی، از کتاب «اقیانوس آرام» در خانه کتاب و ادبیات ایران رونمایی می‌شود.

«اقیانوس آرام» به قلم محمدعلی عباسی اقدم، اولین دفتر از مجموعه «قله‌ها به آسمان نزدیک‌ترند» است که با هدف اشاعه و ترویج سبک زندگی و سیره علمای ربانی از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی چاپ و منتشر شده است.

مراسم رونمایی روز سه‌شنبه ۲۴ آبان همزمان با سالروز رحلت علامه طباطبایی در خانه کتاب و ادبیات با حضور دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی، نویسنده و استاد فلسفه و عرفان اسلامی برگزار خواهد شد.
کتاب «اقیانوس آرام» نگاهی کوتاه به زوایای پیدا و پنهان زندگی علامه طباطبایی است، مردی که با ورود به حوزه علمیه قم، این حوزه را به تحرک و پویایی واداشت و با نگارش تفسیر وزین «المیزان» فصل نویی در حوزه تفسیر قرآن کریم رقم زد. این فیلسوف برجسته و حکیم وارسته، علم و عمل را به هم آمیخت و در کنار خلق شاهکار المیزان در تهذیب نفس نیز به قله‌های رفیع و سترگی دست یافت.


گفتنی است عباسی اقدم، نویسنده اقیانوس آرام، از روزنامه نگاران با سابقه حوزه فرهنگ و دفاع مقدس است که تاکنون در روزنامه جوان و همشهری و نیز خبرگزاری مشرق و دفاع مقدس فعالیت داشته و در حوزه مطبوعات، جوایزی از جمله: جایزه هفتمین جشنواره خبرنگاران و مطبوعات دفاع مقدس (مهر ۱۳۸۴) و نخستین جایزه ایثار و رسانه (بهمن ۱۳۹۵) را کسب کرده است.
عباسی اقدم این روز‌ها سرگرم نگارش دفتر چهارم مجموعه «قله‌ها به آسمان نزدیک‌ترند» با عنوان «سرچشمه و دریا» است که به سبک زندگی و سیره عملی شهید سیدمحمد حسینی بهشتی می‌پردازد. «آن مرد بینهایت» (امام خمینی) و «کرشمه ماه» (آیت الله بهجت) دفتر دوم و سوم یک مجموعه در شرف انتشار از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی است.

انتهای پیام