شهرخبر

بویری: در حق کشتی فرنگی ظلم شد؛ تیم ملی پوست‌اندازی کرده است/ در تیم‌داری دخالت می‌کردند

بویری: در حق کشتی فرنگی ظلم شد؛ تیم ملی پوست‌اندازی کرده است/ در تیم‌داری دخالت می‌کردند

مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان می‌گوید که در این سال‌ها با عدم برگزاری انتخابی تیم ملی و دخالت در لیگ برتر، در حق کشتی فرنگی ظلم شده است.

ملک‌محمد بویری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درخصوص قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در جام‌جهانی آذربایجان اظهار داشت: درست است از نظر کمیت تیم‌های کمتری در مقایسه با سال‌های گذشته در جام‌جهانی 2022 حضور داشتند ولی کیفیت مسابقات بالا بود و کشتی‌ها در سطح بالایی برگزار شد. ترکیه، آذربایجان و منتخب جهان کشتی‌گیران خیلی خوب و طراز اول دنیا را با خود به همراه داشتند اما بچه‌های جوان ما خیلی خوب کشتی گرفتند و گل کاشتند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا نفرات جوانی چون ایمان محمدی و سید دانیال سهرابی توانسته‌اند خود را در رده سنی بزرگسالان به اثبات برسانند؟، گفت: حقیقت این است که تیم ملی ما بعد از رفتن محمد بنا پوست اندازی کرده، این چند سال واقعا به کشتی فرنگی ظلم شد. در بحث تیم‌داری در لیگ دخالت می‌کردند، آنها برای لیگ ارزشی قائل نبودند و اعتقاد داشتند که نباید لیگی وجود داشته باشد. درخصوص انتخابی تیم ملی مشکل داشتیم و به جوانان اعتماد نمی‎کردند.

این مربی سازنده خوزستانی با اشاره به تغییرات انجام شده در راس تیم ملی فرنگی تاکید کرد: از این به بعد خدا کند که دیگر شاهد چنین شرایطی نباشیم و تیم ملی طبق چرخه انتخابی تعریف شده مشخص شود. تمام جوانان و حتی نوجوانان می‌توانند در چرخه خودشان را نشان دهند و قهرمان بزرگسالان جهان شوند. انتخابی که باشد همه می‌توانند نسبت به حضور در مسابقات المپیک، جهانی و بازی‌های آسیایی امیدوار باشند. یک کشتی‌گیر مگر چند سال در اوج است؟ امسال شاید در اوج باشد و همه را ببرد اما وقتی انتخابی نمی‌گذارند و او به حقش نمی‌رسد معلوم نیست که سال بعد حتما باشد و یا بتواند همان میزان آمادگی را داشته باشد. اگر چرخه تعریف شود که شده، هر کسی راه خودش را می‌داند و اعتماد به جوانان هم ایجاد می‌شود. به این شکل ما می‌توانیم کشتی را نگه داریم، کشتی‌گیر را نگه داریم و آینده خوبی را برای کشتی فرنگی رقم بزنیم.

وی در خاتمه گفت: حسن رنگرز مربی جوانی است که آمده کار کند، نیاز بود که در کشتی فرنگی ایران هم مثل کشتی آزاد که پژمان درستکار آمد و یک پوست اندازی اتفاق افتاد، مربی جدید با تفکرات جدید می‌آمد.

انتهای پیام/