شهرخبر

«شیر خدا علی(ع)»؛ روایتی شیرین از زندگانی امیرالمؤمنین(ع)

«شیر خدا علی(ع)»؛ روایتی شیرین از زندگانی امیرالمؤمنین(ع)

علی شعیبی از انتشار کتاب «شیر خدا علی(ع)»؛ با نگاهی به زندگی و سیره امام علی(ع) در بستر تاریخی و روایی برای گروه سنی نوجوان خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کتاب «شیر خدا علی(ع)» به قلم علی شعیبی از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد. این اثر که برای گروه سنی نوجوان نوشته شده، تلاش دارد زندگی و زندگانی امیرالمؤمنین، امام علی(ع) را از تولد تا شهادت ایشان روایت کند. 

شعیبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن اشاره به جزئیاتی درباره این اثر گفت: مطالب این کتاب به صورت داستان‌های کوتاه و ساندویچی و با رعایت ترتیب تاریخی بیان شده است. در قسمت‌های مختلف کتاب بخشی با عنوان «بدانید و بشناسید» آمده که برای توضیحات تکمیلی تعبیه شده است.

نویسنده کتاب «شیر خدا علی(ع)» ادامه داد: در این کتاب به نقش برجسته منافقان و یهود به صورت ویژه پرداخته شده است. دسیسه‌ها و دست‌های پنهان آنها برای اختلاف‌افکنی میان مسلمانان و بر هم زدن جامعه اسلامی از جمله موضوعاتی است که تلاش شده در این اثر برای نوجوانان در بستر تاریخی شرح داده شود. 

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: پیامبر(ص)، زخمی و مجروح، در میان دشمنان محاصره شد. دشمن دندان پیامبر(ص) را شکسته و با ضربه شمشیری، صورت حضرت را شکافته بود. دسته‌های 50 نفره به پیامبر حمله می‌کردند و علی(ع) فداکارانه آنها را عقب می‌راند تا آنجا که زخم‌های زیادی بر تن ابوتراب وارد شد و شمشیرش شکست.

کتاب , گروه سنی نوجوان , داستان , نشر معارف ,

پیامبر(ص) شمشیر خود را که «ذوالفقار» نام داشت، به دست علی(ع) داد. فرزند ابی‌طالب پهلوانانه به مبارزه ادامه می‌داد. در این هنگام جبرئیل بر پیامبر(ص) نازل شد  گفت: «این نهایت فداکاری است که علی(ع) از خود نشان می‌دهد». رسول خدا(ص) فرمود: «هو مِنّی و أنا مِنه؛ علی(ع) از من است و من از علی(ع) هستم.»

جبرئیل گفت: «و من نیز از شما دو نفر هستم». سپس صدایی از آسمان شنیده شد که همه شنیدند:

«لا سَیفَ اِلاّ ذُوالفَقار، لا فَتی اِلاّ عَلی؛ شمشیری چون ذوالفقار نیست و جوانمرد  شجاعی مانند علی(ع) وجود ندارد». سپس علی(ع)، پیامبر(ص) را عقب برد.

علی شعیبی پیش‌ از این نیز آثاری درباره ائمه اطهار(ع) برای گروه سنی نوجوان نوشته است که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان نوجوان همراه شده است. از جمله این آثار می‌توان به کتاب «مقتل نوجوان» اشاره کرد؛ نخستین اثری که در قالب مقتل که تلاش دارد واقعه کربلا را در این قالب برای گروه سنی نوجوان روایت کند. 

کتاب «شیر خدا علی» با تصویرگری موسوی آوندین در 248 صفحه از سوی نشر معارف منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

انتهای پیام/