شهرخبر

تولید یک شربت گیاهی برای درمان سرماخوردگی‌های ویروسی

تولید یک شربت گیاهی برای درمان سرماخوردگی‌های ویروسی

یک شرکت دانش‌بنیان، محصولی با عنوان "شربت کو‌ایران امین" تولید کرده است که از عصاره و ماده خالصه یک فلانوئید گیاهی برداشت شده است و برای سرماخوردگی‌هایی که عامل ویروس دارند بسیار مؤثر است. این محصول مجوز سازمان غذا و دارو و سیب سلامت را دارد.

فاطمه امین، کارشناس شرکت دانش‌بنیان "زیست‌فناوران صدار نور" در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد:‌ شاخص‌ترین محصول این شرکت دانش‌بنیان، شربت "کو‌ایران امین" است که از عصاره و ماده خالصه یک فلانوئید گیاهی برداشت شده است و هم برای پیشگیری و هم برای درمان بیماری کرونا مؤثر بوده است و امروز هم برای آنفولانزا و بیماری‌ها و سرماخوردگی‌هایی که عامل ویروس دارند، بسیار مؤثر است چراکه این دارو یک شربت ضدویروس است و با درصد بسیار بالایی ویروس‌ها را از بین می‌برد.

وی تصریح کرد:‌ در این زمینه مقالات علمی منتشر شده است که قابل مشاهده هستند ضمن آنکه این محصول مجوز رسمی سازمان غذا و دارو و سیب سلامت (نشان و علامت سازمان غذا و دارو) را دارد.

امین خاطرنشان کرد:‌ پروفسور امین، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان بیش از 20 سال بر روی این محصول و عصاره این گیاه تحقیق کرده تا ماده مؤثره آن گیاه را  کشف کنند. هر گیاهی یکسری ترکیباتی دارد و تحقیق پروفسور امین بر روی این موضوع بود که چه ماده‌ای دقیقاً بر روی ویروس‌ها تأثیر می‌گذارد.

وی اظهار کرد: بعد از جدا کردن ماده مؤثره از بقیه ترکیبات آن گیاه، توانستیم این ماده مؤثره را تکثیر کرده و در نهایت در قالب یک شربت خوراکی تولید کنیم.

انتهای پیام/