شهرخبر

عضو شورای عالی نظام پزشکی مطرح کرد؛

تعطیلی مراکز رادیولوژی به خاطر گرانی تجهیزات دور از انتظار نیست

تعطیلی مراکز رادیولوژی به خاطر گرانی تجهیزات دور از انتظار نیست

عضو شورای عالی نظام پزشکی، با اشاره به افزایش ۵ تا ۸ برابری قیمت تجهیزات مراکز تصویربرداری پزشکی، نسبت به تعطیلی مراکز رادیولوژی در کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرسول صداقت گفت: ایران در حوزه رادیولوژی پیشرفت بسیار زیادی داشته است به طوری که به جرأت می‌توان گفت رادیولوژی ایران در خاورمیانه در بسیاری از موارد حرف اول را می‌زند؛ هرچند محدودیت‌های بسیاری زیادی در زمینه تجهیزات پزشکی به دلیل گرانی‌ها در مقابل تعرفه‌های پایین داریم که این امر باعث کندی بسیار زیاد در رشد رشته رادیولوژی در کشور خواهد شد.

دبیر انجمن رادیولوژی ایران تاکید کرد: در حال حاضر یکی از معضلات اصلی رشته رادیولوژی در کشور، افزایش ۵ تا ۸ برابری قیمت‌ها در مقابل رشد ۲۵ تا ۳۰ درصدی تعرفه‌ها است.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی به زودی شاهد تعطیلی بسیاری از مراکز تصویربرداری و مؤسسات رادیولوژی در کشور خواهیم بود.

به گفته صداقت، زمانی می‌توان از این اتفاق جلوگیری کرد که با تصمیم گیری درست یعنی افزایش قانونی تعرفه‌ها بر اساس هزینه‌های تمام شده و سود معقول و در کنار آن بیمه‌ها بخش عمده هزینه‌های بیماران را متقبل شوند.

وی افزود: افزایش تعرفه‌ها به تنهایی مشکلات را حل نمی‌کند زیرا مردم توان پرداخت ندارند و زمانی این افزایش تعرفه می‌تواند برای پزشکان به طور کلی و رادیولوژیست‌ها به طور خاص تأثیرگذار باشد که بیمه‌ها بخش عمده هزینه‌ها را تقبل کنند.