شهرخبر

وزارت دفاع برزیل ادعای تقلب در انتخابات را رد کرد

وزارت دفاع برزیل ادعای تقلب در انتخابات را رد کرد

وزارت دفاع برزیل در گزارش جدید خود اعلام کرد که شاهدی دال بر صحت ادعای ژائیر بولسونارو و طرفدارانش مبنی بر تقلب در انتخابات اخیر ریاست جمهوری در برزیل وجود ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع برزیل با انتشار گزارشی اعلام کرد که درباره تخلفات در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور تحقیقات انجام داده، اما شواهدی مبنی بر وقوع تقلب پیدا نکرده است. 

ژائیر بولسونارو که در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر مغلوب لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا شد پیش از این گفته بود که در انتخابات تقلب شده و او باخت در انتخابات را نمی‌پذیرد. 

بولسونارو که به «ترامپ برزیل» شهرت دارد  بارها اعتماد به رای گیری الکترونیکی در برزیل را زیر سوال برده بود بدون این که مدرکی درباره چگونگی دستکاری در آن ارائه دهد. این اظهارات بولسونارو باعث برگزاری تظاهرات‌هایی در برزیل شده بود. 

یک مقام ارشد انتخاباتی برزیل گفت که «آنها گزارش نهایی وزارت دفاع را دریافت کرده‌اند و این گزارش نیز همانند سایر آژانس‌های نظارتی، شواهدی مبنی بر وقوع تقلب یا ناهماهنگی در صندوق‌های الکترونیکی رأی یا در روند انتخابات را نشان نمی‌دهند.»

گزارش وزارت دفاع یک روز پس از آن منتشر شد که کانون وکلای برزیل اعلام کرد در دو دور رای گیری برای انتخاب رئیس جمهور، فرمانداران، کنگره و مجالس قانونگذاری ایالتی در 27 ایالت برزیل هیچ گزارشی مبنی بر اتفاقی ناخوشایند در جریان انتخابات دریافت نکرده‌اند. 

انتهای پیام/