شهرخبر

ارائه خدمات جدید وزارت خارجه به ایرانیان مقیم کانادا و آمریکا

کدخبر: ۵۳۳۶۷۰
اقتصادنیوز: وزارت خارجه کشورمان اعلام کرد سفارت ایران در کوبا مجهز به امکانات لازم برای صدور گذرنامه و شناسنامه برای ایرانیان مقیم کانادا شده است.
ارائه خدمات جدید وزارت خارجه به ایرانیان مقیم کانادا و آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «رضا عامری» مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشورِ وزارت امور خارجه با اشاره به فراهم شدن امکان صدور گذرنامه و شناسنامه و برخی خدمات کنسولی دیگر برای هموطنان ایرانی مقیم آمریکا و کانادا در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در هاوانا (کوبا) اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که ایرانیان مقیم کانادا برای دریافت خدمات کنسولی مورد نیاز خود خصوصا صدور گذرنامه و شناسنامه داشتند و غالبا به دلیل دوری راه و فقدان نمایندگی کشورمان در کانادا، هزینه های سنگینی را متحمل شده و دچار زحمت و مشقت می شدند، لذا سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوبا مجهز به امکانات لازم برای صدور گذرنامه و شناسنامه برای این هموطنان گردید.

عامری با اشاره به وجود پروازهای متعدد میان شهرهای مختلف کانادا با هاوانا و دیگر شهرهای کوبا گفت، این پروازها دسترسی و امکان مناسبی را برای هموطنان ایرانی جهت سفر به کوبا و دریافت خدمات کنسولی از سفارت ایران در کوبا در سریعترین زمان ممکن فراهم می کند. بطور نمونه یکی از هموطنان ساکن کانادا صبح روز جمعه گذشته از تورنتو کانادا وارد هاوانا شده و در مراجعه به سفارت کشورمان، در همان روز پس از دریافت گذرنامه جدید خود و ثبت یک وکالتنامه، به کانادا مراجعت کرد.
عامری افزود: هموطنان ایرانی می توانند با مراجعه به سایت سفارت ایران در کوبا، راهنمایی و دیگر اطلاعات تفصیلی مورد نیاز خود را دریافت کنند.
وی در عین حال خاطرنشان ساخت که درصورت موافقت دولت کانادا، جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد سریعا دفتر نمایندگی کنسولی خود را در کانادا فعال نماید تا هموطنان ایرانی مقیم آن کشور بتوانند بدون دغدغه و تحمل مشکلات سفر و هزینه های اضافه، خدمات مورد نیاز کنسولی خود را دریافت کنند.