کشف محموله ۲۰ میلیاردی لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در تهران+پایتخت

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۰ میلیارد ریال لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در شمال تهران خبرداد.

سرهنگ هدایت بهرامی با اشاره به عزم جدی پلیس امنیت اقتصادی در راستای مبارزه با قاچاق، گفت: به دنبال اقدامات اطلاعاتی ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ، مشخص شد فردی با استفاده از خودروهای شوتی، مقادیر قابل توجهی لوازم آرایشی و بهداشتی را بدون هرگونه مجوزهای قانونی از شهرهای شمالی کشور تهیه و به تهران منتقل کرده است.

وی با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که این افراد اقدام به دپوی کالاهای قاچاق در یک باب واحد مسکونی در محدوده خیابان آفریقا کرده است، گفت:‌ این فرد همچنین با ایجاد صفحات و کانال‌هایی در فضای مجازی اقدام به تبلیغ فروش محصولات قاچاق خود کرده و از این طریق آن را میان شهروندان توزیع می کرد.  

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به رسیدگی به این پرونده از سوی ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ، گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی از محل دقیق دپوی کالاها مطلع شده و پس از هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوزهای لازم به محل اعزام شدند.

بهرامی با اشاره به انجام بازرسی از این محل گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی در جریان بازرسی اولیه از این محل پنج هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق شامل شامپو، ماسک مو و روغن مو و ... به مارک‌های مختلف را کشف و ضبط کردند. تمامی این اقلام فاقد شناسه و ثبت در سامانه مربوطه بوده و کارتن و گارانتی نیز نداشتند.

وی با بیان اینکه احتمال فاسد و تقلبی بودن برخی از اقلام کشف شده نیز وجود دارد، درباره ارزش ریالی اقلام قاچاق کشف شده نیز گفت: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اضافه کرد:‌ در این خصوص یک نفر نیز دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد که این فرد در جریان بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کرد. متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. تحقیقات پلیس برای شناسایی دیگر افراد مرتبط با این پرونده همچنان ادامه دارد.