شهرخبر

عجیب اما کاملا واقعی؛ برند پیراهن تیم ملی داخلی نیست!/ ردپای تایلندی ها در تولید لباس ملی پوشان برای جام جهانی ۲۰۲۲

گفته می شود تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ با پیراهنی که تولیدکننده اش ایرانی است شرکت خواهد کرد.

عجیب اما کاملا واقعی؛ برند پیراهن تیم ملی داخلی نیست!/ ردپای تایلندی ها در تولید لباس ملی پوشان برای جام جهانی ۲۰۲۲

مجید شرکت ایرانی است که نه به تیم ملی بلکه به تیم های متعدد خارجی در رشته های مختلف ورزشی لباس می دهد. این اولین بار است که تیم ملی با برند داخلی در مسابقات جام جهانی حاضر می شود. اما شاید جالب است بدانید پیراهن تیم ملی داخلی نیست. این پیراهن تنها در ایران تولید می شود. پارچه ای که برای تولید و طراحی لباس تیم ملی مورد استفاده قرار می گیرد، از تایلند وارد شده است. این نکته را مجید ساعدی فر مالک برند مجید گفته است.

او در این باره می گوید؛ «از نظر کیفیت و دوخت، هیچ اختلافی با برندهای بزرگ وجود ندارد چون ما تا حدودی دارای تکنولوژی هستیم و آخرین مدل‌های ماشین آلات دوخت البسه یا تکنولوژی چاپ‌ها را داریم و پارچه‌ای هم که انتخاب شده، وارداتی است و از یک کارخانه بزرگ در تایلند وارد شده که بیشتر برندها، پارچه‌های خود را از آنجا تهیه می‌کنند؛ هم دارای تکنولوژی است و هم نخی که استفاده شده خاص و صد درصد پلی استر است.»

به واقع لباسی که برای تیم ملی تولید می شود و قرار است در جام جهانی مورد استفاده قرار گیرد از سوی یک شرکت ایرانی در ایران مونتاژ می شود و به واقع ماهیت آن خارجی است چون پارچه آن از تایلند وارد شده است.