شهرخبر

شهباز شریف: برای تحقیق درباره سوءقصد به عمران خان کمیسیون بی‌طرف تشکیل شود

شهباز شریف: برای تحقیق درباره سوءقصد به عمران خان کمیسیون بی‌طرف تشکیل شود

نخست وزیر پاکستان از رئیس دادگستری این کشور خواست تا کمیسیون بی‌طرفی را برای تحقیق درباره سوءقصد به رئیس حزب «تحریک انصاف» تشکیل دهد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان در دو نامه جداگانه به رئیس دادگستری این کشور خواستار تشکیل کمیسیون‌های قضایی برای تحقیق درباره سوءقصد علیه «عمران خان» رئیس حزب «تحریک انصاف» و قتل «ارشد شریف» خبرنگار ارشد پاکستانی در کنیا شد.

شریف در نامه‌ای از «عمر عطا بندیال» رئیس دادگستری پاکستان خواست تا کمیسیون‌هایی متشکل از همه قضات موجود در دیوان عالی تشکیل دهد تا سوءقصد به عمران خان در جریان تجمع حزب تحریک انصاف را بررسی کرده و در مورد قتل خبرنگار تحقیق کرده و حقایق و شرایط منجر به مرگ او را مشخص کنند.

شهباز در حالی این نامه را منتشر کرده است که تنش‌ها پس از سوءقصد علیه عمران خان در جریان راهپیمایی ضد دولتی افزایش یافته است و اعضا و حامیان تحریک انصاف دولت را به سازماندهی طرح ترور متهم می‌کنند.

نخست وزیر پاکستان در این نامه‌ها همچنین از دادگستری این کشور تصریح کرده است که انجام تحقیقات درباره این دو پرونده توسط یک نهاد بی‌طرف اعتماد عمومی را به نهادهای دولتی باز خواهد گرداند.

عمران خان در نخستین نشست خبری خویش پس از سوءقصد علیه وی مدعی شده بود نخست وزیر، وزیر کشور و یک مقام ارشد ارتش پاکستان در توطئه برای ترور او نقش داشتند، اما شریف با رد این اتهامات تصریح کرده بود:  اگر دخالت من را در مسئله ترور ناموفق خان ثابت کنند، برای همیشه از سیاست کنار خواهم رفت.

انتهای پیام/.