وضعیت بازار کالای اساسی مردم تثبیت شده است/ جلسات نظارتی کمیسیون کشاورزی مجلس برای کاهش قمیت کالای اساسی

محمد جواد عسکری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی افکارنیوز، با اشاره به گرانی کالای اساسی در کشور بیان کرد: نگاه و رویکرد ما به قانون به نحوی است که هم تولید کننده به راحتی تولید کند و هم مصرف کننده با خیال راحت خریداری و مصرف کند.

 

وی افزود: ما در این راستا قوانینی را در مجلس مصوب و قوانین مندرس و کهنه را به روز کردیم لذا قوانینی که به تازگی وضع کردیم حول محور همین موضوعات است به عنوان مثال در حوزه محصولات استراتژیک و محصولات مورد مصرف مردم گفتیم هم باید واردات انجام شود و هم در کشور تولید داشته باشیم و خرید تضمینی لحاظ شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری در زمینه تولید، توزیع و مصرف کالاهای اساسی مردم در کشور بیان کرد: همه این مراحل و بخش ها در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است. لذا ما قانون انتزاع را انجام دادیم تا یک نفر متولی و پاسخگوی مسائل و مشکلات در حوزه سفره مردم باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر این اتفاق در حال رخ دادن است و البته در این مسیر کاستی هایی هم داشته ایم. با این حال ایرادات در این بخش یکی پس از دیگری درحال رفع شدن است تا ما هم تولید، توزیع و مصرف خوبی در کشور داشته باشیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی در مجلس بیان کرد: مجلس بر امور وزارت جهادکشاورزی در زمینه تولید و توزیع کالای اساسی نظارت دارد و تقریبا به صورت هفتگی و در قالب سه الی چهار جلسه موضوعات مربوط به کالای اساسی مردم مورد رصد و کنترل قرار می گیرد.

وضعیت بازار کالای اساسی مردم تثبیت شده است/ جلسات نظارتی کمیسیون کشاورزی مجلس برای کاهش قمیت کالای اساسی

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حتما این نظارت ها بر کاهش قیمت کالاهای اساسی مردم تاثیر گذار خواهد بود. در حال حاضر به حمدالله وضعیت بازار کالای اساسی مردم تثبیت شده است.

عسکری بیان کرد: پیش بینی ما این است که به حمدالله بتوانیم با همین رویه جلو برویم و هم قیمت ها را کنترل و کاهش دهیم و هم به میزان لازم کالا در اختیار مردم قرار دهیم.