شهرخبر

سازمان بهداشت جهانی: ارائه خدمات بهداشتی در آستانه زمستان در افغانستان سرعت یافته است

سازمان بهداشت جهانی: ارائه خدمات بهداشتی در آستانه زمستان در افغانستان سرعت یافته است

سازمان بهداشت جهانی در گزارشی اعلام کرد ارائه خدمات ضروری بهداشتی به مردم افغانستان در آستانه زمستان تسریع شده است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت ارائه خدمات ضروری مراقبت‌های بهداشتی به مردم افغانستان را سرعت بخشیده است، زیرا بسیاری از مردم این کشور آسیب‌پذیر هستند و زمستان نیز نزدیک است.

بر اساس گزارش این سازمان، از ابتدای سال جاری به این طرف بیش از 32 هزار افغان از خانه‌های‌شان آواره شدند.

در این گزارش آمده است که وضعیت امنیتی ناپایدار و شیوع بیماری‌های ساری مختلف مانند اسهال شدید، سرخک، تب دنگی، مالاریا و کرونا نیز به مردم آسیب‌دیده این کشور تاثیر منفی گذاشته است.

سازمان بهداشت جهانی افزود در ماه اکتبر موارد ابتلا به تب دنگی در ولایت‌های ننگرهار، لغمان و کابل ثبت شده و بیش از 2 هزار مورد بیماری سرخک نیز گزارش شده است.

بر اساس گزارش این سازمان، با توجه به شرایط زندگی مردم و سیستم بهداشتی نامناسب، افزایش بیماری‌های تنفسی ساری را در موسم زمستان باید انتظار داشت.

این گزارش می‌افزاید این سازمان برای تسریع روند خدمات‌رسانی٬ بیش از یکصد نفر مدیر را با هدف هدایت طرح‌های واکسیناسیون در 34 ولایت افغانستان آموزش داده است.

همچنین بر اساس گزارش این سازمان، در آستانه فصل سرما نهادهای همکار این سازمان از محل صندوق کمک‌های بشر دوستانه افغانستان برای فعالیت‌های نجات‌بخش در زمستان بیش از 10 میلیون دلار اختصاص داده‌اند که قرار است به 1.1 میلیون نفر در 26 ولایت افغانستان کمک شود.

همچنین این سازمان گفته است 369 تُن کیت کمک‌های اضطراری بهداشتی به تمامی نقاط افغانستان ارسال شده است تا در ایام زمستان و در صورت مسدود شدن راه‌ها، مشکلی به وجود نیاید.

انتهای پیام/.