شهرخبر

انهدام باند قاچاق سلاح و مهمات در سیستان و بلوچستان

انهدام باند قاچاق سلاح و مهمات در سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی فراجا گفت: مرزداران غیور ایران اسلامی در هنگ مرزی جکیگور توانستند با رصد اطلاعاتی یک باند قاچاق سلاح و مهمات را شناسایی و ضمن منهدم کردن آن تعداد ۸۵ قبضه سلاح جنگی را کشف کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار احمدعلی گودرزی؛ فرمانده مرزبانی فراجا اظهار کرد: در جریان اغتشاشات اخیر در کشور که منشأ آن کشور خبیث آمریکا و رژیم کودک‌کش اسرائیل و ایادی آن‌ها با سوء استفاده از افراد مزدور و فریب خورده در داخل کشور، مشکلاتی را برای امنیت شهروندان عزیز به وجود آوردند.

وی افزود: مرزبانان با تشدید اقدامات کنترلی و امنیتی در نوار مرز‌های جمهوری اسلامی ایران در روز گذشته توانستند با اقدامات اطلاعاتی از فعالیت اعضاء یک باند قاچاق سلاح و مهمات که قصد جا به جایی محموله سلاح و مهمات با استفاده از یک دستگاه خودرو را داشتند، مطلع و موفق شدند خودرو حامل سلاح را شناسایی و توقیف کنند.

گودرزی خاطرنشان کرد: مرزبانان در بازرسی از خودروی توقیفی 85 قبضه سلاح کلت کمری را کشف و یک نفر نیز در این رابطه دستگیر کنند.

فرمانده مرزبانی فراجا تصریح کرد: در 45 روز اخیر مرزداران غیور ایران اسلامی ضمن انهدام چندین باند قاچاق سلاح و مهمات توانستند تعداد قریب به 600 قبضه سلاح جنگی را کشف و ضبط نمایند که در کشف سلاح جنگی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با افزایش 26 درصدی روبه رو هستیم.

گودرزی گفت: در اواخر شهریور ماه سال جاری نیز دریابانان غیور و زحمت کش مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران توانستند ضمن توقیف یک لنج، بیش از 5 هزار تیغه چاقو و قمه را در آب‌های جنوبی کشور کشف نمایند.

فرمانده مرزبانی فراجا خاطرنشان کرد: مرزداران ما دژ مستحکم و سینه ستبر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و با اقتدار و درایت در برابر هرگونه قانون‌شکنی مقابله جدی می‌کنند.

انتهای پیام/