شهرخبر

محمد بن سلمان امروز به مصر سفر می‌کند

محمد بن سلمان امروز به مصر سفر می‌کند

ولیعهد سعودی امروز دوشنبه برای شرکت در کنفرانس تغییرات آب و هوایی « کاپ ۲۷» به شهر شرم الشیخ مصر سفر می کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی امروز دوشنبه برای شرکت در کنفرانس تغییرات آب و هوایی(COP27 )  که تحت نظارت سازمان ملل برگزار می‌شود، به شهر «شرم الشیخ» مصر سفر می‌کند.

 این کنفرانس آب و هوایی  از امروز به مدت دو روز با حضور سران کشورهای مختلف آغاز می‌شود.

یک منبع سعودی به خبرگزاری آلمان  اعلام کرد که محمد بن سلمان در جریان حضور در نشست آب و هوایی مصر، از «نسخه دوم نشست ابتکار خاورمیانه سبز » و انجمن ابتکار سبز عربستان بین روزهای 11 و 12 نوامبر در شهر شرم الشیخ رونمایی خواهد کرد.

در این سفر مقامات ارشد عربستانی از جمله وزرای انرژی، کشاورزی، صنعت و مشاور هیئت وزیران سعودی در امور آب و هوایی، محمد بن سلمان را همراهی می‌کنند.

 عربستان طرحی را در راستای مقابله با تغییرات آب و هوایی ارائه کرد که توسط محمد بن سلمان در 27 مارس 2021 به نام خاورمیانه سبز یا «الشرق الأوسط الأخضر» اعلام شد.

اخیرا رسانه‌ها گزارش دادند که عربستان مدعی است قصد دارد در طرحی ابتکاری تا 10 سال آینده در قلمرو خود 10 میلیارد اصله‌ درخت بکارد. این کشور همچنین در طرحی به نام ابتکار سبز خاورمیانه ادعا کرده است که با همکاری دیگر کشورهای عربی تا 40 میلیارد اصله درخت دیگر خواهد کاشت.

پیش از این روزنامه ایندیپندنت با انتشار مقاله‌ای به طرح عربستان موسوم به «ابتکارهای سبز» در راستای چشم انداز 2030 ولیعهد سعودی پرداخت.

این روزنامه نوشت: طرح مذکور سعودی ها و مشارکت سطح بالای یک مقام ارشد یعنی محمد بن سلمان می‌‌تواند در راستای تلاش برای بهبود چهره  مخدوش عربستان باشد.

انتهای پیام/