شهرخبر
اعتماد ساپینتو به این ایرانی صد در صد است

صدآنلاین | مربی استقلال گفت: کارلوس کی‌روش تأکید کرده تیم ملی نباید به انگلیس ببازد چرا که می‌تواند در دو دیدار بعدی در جام جهانی ۲۰۲۲ نتیجه خوبی بگیرد.

خسرو حیدری  درباره دیدار خودش و برخی از مربیان فوتبال با کارلوس کی‌روش در تمرین صبح امروز (یکشنبه) تیم ملی، اظهار داشت: در کلاس‌های A مربیگری فوتبال با تدریس مرتضی محصص حضور داریم که کلاس‌های خوب و پویایی است. از دوره اول با دکتر محصص صحبت می‌کردیم و ایشان استقبال کردند که مربیان از نزدیک تمرین تیم ملی را ببینند. چند بار کی‌روش را دیده بودم و خوشحال شدم امروز قبل از شروع کلاس دوباره او را دیدم. کی‌روش به گرمی و صمیمیت برخورد کرد. از او اجازه گرفتم که مربیان از نزدیک تمرین تیم ملی را ببینند که سرمربی تیم ملی از این موضوع استقبال کرد.

وی افزود: زمانی که با کی‌روش برای حضور مربیان هماهنگ می‌کردم مهدی رحمتی را دیدم و در کنار هم با بازیکنان تیم ملی عکس یادگاری انداختیم. در صحبت‌های‌مان خاطرات را مرور کردیم. کی‌روش به ما گفت حالا که مربی شده‌اید می‌فهمید من چه چیزی می‌گفتم و چقدر مربیگری سخت است.

مربی استقلال با اشاره به بازی‌های تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: در دو سه مرتبه که کی‌روش را دیدم از نگرانی‌هایش بابت بازی‌های سخت تیم ملی می‌گفت، اینکه با چه تیم‌های بزرگی بازی داریم. کی‌روش گفت که تیم ملی نباید مقابل انگلیس در اولین بازی شکست بخورد، چرا که اعتقاد دارد می‌توانیم در دو بازی بعدی برابر ولز و آمریکا نتایج خوبی بگیریم.

حیدری خاطرنشان کرد: در مجموع نشستن کی‌روش روی نیمکت تیم ملی اتفاق بزرگی بود و مطمئنم با حضور او می‌توانیم در جام جهانی آبرومندانه ظاهر شویم. کاری نداریم از گروه‌مان بالا می‌رویم یا نه، اما اینکه کی‌روش روی نیمکت تیم ملی بنشیند، اتفاق بزرگی است. اگر بحث نتیجه باشد خیلی از تیم‌های بزرگ دنیا در این جام نیستند. خوشحالم کی‌روش برگشته و چه بسا این اتفاق می‌توانست زودتر بیفتد. او به تیم ملی شخصیت داده و تغییرات را در دو بازی تدارکاتی مقابل سنگال و اروگوئه مشاهده کردیم.

وی در رابطه با برنامه‌های استقلال پس از تعطیلات تصریح کرد: تمرینات مدتی تعطیل خواهد بود و پس از آن اردوی آماده‌سازی خواهیم داشت تا تیم را پس از بازی‌های جام جهانی آماده کنیم. خدا را شکر که توانستیم در دیدار سوپرجام برنده شویم و قهرمانی را تقدیم هواداران کنیم.

مربی استقلال در خصوص کار کردن با سرمربی پرتغالی آبی‌پوشان گفت: رابطه خوبی با ساپینتو دارم و واقعاً طوری شده که او اطمینان صددرصد به من دارد و این مسئله خوشحال کننده است. در بازی‌های استقلال می‌بینید که لب خط می‌آیم و نکات مدنظر و استراتژی‌های ساپینتو را به بازیکنان انتقال می‌دهم. خوشحالم با ساپینتو کار می‌کنم و خیلی چیزها از او یاد گرفته‌ام.