شهرخبر

تظاهرات هزاران نفر در لندن در اعتراض به هزینه‌های بالای زندگی

تظاهرات هزاران نفر در لندن در اعتراض به هزینه‌های بالای زندگی

هزاران نفر در پایتخت انگلیس به خیابان‌ها آمدند و به هزینه‌های بالای زندگی اعتراض کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "اس ار اف" سوئیس، هزاران نفر در لندن علیه هزینه های بالای زندگی تظاهرات کردند. نارضایتی در بریتانیا بسیار زیاد است.

اس ار اف در ادامه نوشت: پس از هفته‌ها آشفتگی پر هرج و مرج در بریتانیا، اوضاع کمی حداقل در بخش اجرایی آرام شده است. با این حال، اوضاع در خیابان ها بسیار متفاوت است: در آخر هفته، هزاران هزار نفر در لندن علیه هزینه های بالای زندگی تظاهرات کردند.

ائتلافی از اتحادیه‌ها و سازمان‌های اجتماعی مختلف به خیابان ها آمدند و خواستار کناره گیری محافظه کاران شدند.. عنوان اعتراض بریتانیا خراب شده است بود. کمتر کسی در کشور باور دارد که دولت فعلی بتواند دوباره مشکلات کشور را برطرف کند. مخالفان بارها خواستار برگزاری انتخابات جدید شده‌اند.

آپسانا بیگم، نماینده حزب اپوزیسیون کارگر در این باره گفت: ما می دانیم که "ریشی سوناک"، ثروتمندترین نماینده مجلس است: این نماینده مردم طبقه کارگر نیست که بیشترین آسیب را از تأثیرات سیاست های محافظه کاران می بیند.

تورم در انگلیس در حال حاضر حدود ده درصد است که به ویژه توسط فقیرترین افراد احساس می شود. رامونا مک کارتنی، از اتحادیه مجلس خلق تاکید می کند: برای مردم، این به این معناست: یا غذا بخورند یا گرم شوند. آنها نمی توانند قبوض آب و برق خود را بپردازند، آنها نمی توانند هزینه های مواد غذایی خود را بپردازند، آنها نمی توانند رهن و اجاره خود را بپردازند. همه چیز باید تغییر کند و سریع.

ریشی سوناک، نخست وزیر جدید انگلیس با چالش های فراوانی بخصوص در زمینه اقتصادی روبرو است. به دلیل مسائل فوری سیاست داخلی، وی در ابتدا می خواست از شرکت در کنفرانس آب و هوا در مصر صرف نظر کند و نماینده خود را برای شرکت در این نشست به مصر بفرستد. اما پس از انتقادات فراوان سوناک در تصمیم خود تغییراتی ایجاد کرد و با وجود ناآرامی در کشور به نشست سازمان ملل می رود.

انتهای پیام/