شهرخبر

عراق| دیدار سفیر انگلیس با السودانی/ نشست کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان با نخست وزیر

عراق| دیدار سفیر انگلیس با السودانی/ نشست کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان با نخست وزیر

ورود «عبداللطیف رشید» به شرم الشیخ، دیدار سفیر انگلیس با السودانی و نشست اعضای کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان با نخست وزیر عراق از جمله تحولات مربوط به این کشور است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، سفیر انگلیس در بغداد با محمد شیاع السودانی دیدار کرد که طی آن روابط دوجانبه و راههای تقویت آن بررسی شد.

بر اساس بیانیه دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق، محمد شیاع  السودانی نخست وزیر عراق روز یکشنبه، مارک برایسون ریچاردسون سفیر  انگلیس در بغداد را به حضور پذیرفت که طی آن روابط دوجانبه و چشم انداز تقویت آن در راستای منافع مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 السودانی در این دیدار به رویکرد دولت خود و برنامه کاری آن اشاره کرد که به ابعاد اقتصادی و خدماتی و نیازهای مردم اهمیت می‌دهد.

در این دیدار، چند پرونده که مورد اهتمام دو کشور قرار دارد و در راس آن چالش‌هایی که تغییرات آب و هوایی تحمیل کرده و راههای مقابله با پیامدهای اقتصادی و زیست محیطی آن بررسی شد.

سفیر  انگلیس مدعی آمادگی دولت کشورش برای حمایت از طرح های وزارت محیط زیست عراق در این زمینه شد.

دیدار السودانی با اعضای کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق

خبر دیگر اینکه محمد شیاع السودانی با جواد البولانی رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق و برخی اعضای آن دیدار کرد که طی آن اوضاع امنیتی و در راس آن مسائل مربوط به آوارگان و امور فرماندهان امنیتی بررسی شد.

السودانی بر اهمیت حاکمیت قانون و امنیت و اقتدار دولت و ضرورت دور نگه داشتن نهادهای امنیتی از بهره برداری های حزبی و سیاسی تاکید کرد.

نخست وزیر عراق در خصوص مبارزه با فساد هم بر اهمیت بازپس گیری مبالغ به سرقت رفته تاکید کرد.

ورود «عبداللطیف رشید» به شرم الشیخ

خبر دیگر اینکه عبداللطیف رشید رئیس جمهوری عراق امروز دوشنبه با هدف مشارکت در کنفرانس بین المللی درباره آب و هوا وارد شرم الشیخ مصر شد.

از سوی دیگر روزنامه المدی مدعی شد که تصدی سرپرستی سازمان اطلاعات عراق توسط السودانی بنا به توصیه سفیر آمریکا صورت گرفته است.

انتهای پیام/