شهرخبر

ابهام در صدور ویزای تیم کشتی آزاد برخلاف ادعای ریچ بندر و دوستانش

ابهام در صدور ویزای تیم کشتی آزاد برخلاف ادعای ریچ بندر و دوستانش

برخلاف دعوت رسمی آمریکایی‌ها و صحبت ریچ بندر در بلگراد با رئیس فدراسیون کشتی، همچنان تیم ملی کشتی آزاد موفق نشده اقدامات اولیه در خصوص دریافت ویزای آمریکا را برای حضور در جام‌جهانی انجام دهد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مسابقات جام‌جهانی کشتی آزاد 19 و 20 آذر ماه در آیووا برگزار خواهد شد. تیم ملی کشتی آزاد ایران به عنوان تیم نایب قهرمان جهان، یکی از دعوتی‌ها به این مسابقات است.

باوجودی که نماینده فدراسیون کشتی آمریکا و همچنین ریچ بِندر مسئول اجرایی فدراسیون این کشور، در زمان برگزاری مسابقات جهانی در بلگراد از علیرضا دبیر دعوت رسمی کردند که تیم ملی ایران در جام‌جهانی شرکت داشته باشد و در خصوص صدور ویزا برای تیم اعزامی هم قول مساعد دادند اما تا این لحظه هیچ کاری به درستی پیش نرفته و فدراسیون نتوانسته وقت سفارت بگیرد. هرچند بلیت سفر به دوبی برای حضور در سفارت رزرو شده اما از وقت سفارت خبری نیست و همچنان حضور تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جام‌جهانی آیووا در هاله‌ای ابهام است.

 

البته کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد بنا بر چرخه تدوین شده، جام‎‌جهانی را میدانی محوری در برنامه سال 2023 قرار نداده و از قبل نیز عنوان شده بود که این تیم با جوانان و کشتی‌گیران مستعدش در جام‌جهانی شرکت خواهد کرد، شبیه آن چیزی که در مسابقات جام‌جهانی آذربایجان برای تیم ملی کشتی فرنگی اتفاق افتاد.

بنابراین لغو حضور تیم ملی کشتی آزاد در جام‌جهانی لطمه‌ای در برنامه‌های تیم ملی ایجاد نخواهد کرد.

انتهای پیام/