شهرخبر

نمایشگاه اتومبیل برای استقلالی شدن این ستاره فروخته شد!

امیر قلعه نویی هافبک اسبق آبی پوشان خاطره جالبی را در مورد زنده یاد منصور پورحیدری می گوید.

نمایشگاه اتومبیل برای استقلالی شدن این ستاره فروخته شد!

وقایع روز ـ سرویس ورزشی؛

ششمین سالگرد پرواز ابدی منصور پورحیدری قلمداد میشود مرد بزرگی که به حق بر گردن این باشگاه حق پدری داشت و این لقب واقعاً برازنده او تلقی می‌شود. پورحیدری زحمات زیادی را برای استقلال انجام داد و باید گفت که او واقعا بر گردن این تیم باسابقه حق دارد. به همین بهانه خاطره ای از امیر قلعه نویی که سال‌های قبل در خبر ورزشی گفته بود جالب توجه است. پدر استقلال نقش مهمی را در آبی پوش شدن هافبک دهه ۶۰ فوتبال ایران داشت.

قلعه‌نویی اینگونه در مورد استقلالی شدن خود می‌گوید: من از چند تیم پیشنهاد داشتم اما به هر حال استقلال را انتخاب کردم . یادم هست آن زمان منصور خان پور حیدری در خیابان شهید بهشتی مغازه اتومبیل داشت که سه دانگ آن را فروخت تا بتواند پول انتقال مرا جور کند. شاید اگر ایشان چنین کاری نمی‌کرد، سرنوشت فوتبالی من هم عوض می‌شد اما منصور خان واقعاً استقلال را دوست داشت و برای تقویت این تیم حتی از زندگی خود می‌زد.

قلعه‌نویی در ادامه خاطر نشان کرد: من هیچ وقت محبت زنده یاد پورحیدری را فراموش نمی‌کنم. ایشان واقعا برای استقلال زحمت کشید و به گردن همه ما بازیکنان حق داشت. پورحیدری واقعا استقلالی بود و زحمات بسیار زیادی برای این تیم کشید اینکه به او می‌گویند پدر استقلال واقعا کمترین حق منصورخان است و امیدوارم روحش همیشه شاد باشد.

جالب اینجاست که قلعه‌نویی بعد از پورحیدری پرافتخارترین مربی استقلال محسوب می‌شود و با این تیم سه بار به مقام قهرمانی لیگ برتر رسیده است.