شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#وزیر بهداشت#حوزه

وزیر بهداشت عنوان کرد؛

گسترش همکاری‌های راهبردی ایران و کوبا در عرصه سلامت

گسترش همکاری‌های راهبردی ایران و کوبا در عرصه سلامت

وزیر بهداشت با بیان اینکه همکاری‌های ایران و کوبا، راهبردی و مهم است، گفت: گسترش همکاری‌های حوزه سلامت در دستور کار دو کشور قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی در دیدار الیو رودریگز پردومو، معاون وزیر خارجه کوبا که در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: مسئولیت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا با وزارت بهداشت و این کمیسیون، فرصت ارزشمندی برای گسترش روابط دو کشور است.

وی افزود: هجدهمین کمیسیون اقتصادی مشترک ایران و کوبا امسال در تهران برگزار شد و چنین تعاملاتی به تحکیم روابط دو کشور کمک بزرگی می‌کند. در جلسات این کمیسیون، اسناد مشترک همکاری دو کشور امضا شد که تلاش ما بر اجرایی شدن این اسناد همکاری است.

وزیر بهداشت با اشاره به همکاری‌های ایران و کوبا در حوزه سلامت به ویژه در زمینه ساخت واکسن کرونا گفت: خوشحالیم که فرهنگ انقلابی کوبا و مقاومت مردم این کشور در برابر تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا به سایر کشورهای آمریکای جنوبی نیز گسترش یافته است.

عین اللهی تاکید کرد: ایران و کشورهای دوست و انقلابی مانند کوبا می‌توانند با همکاری و همراهی یکدیگر، در مقابل ظلم و ستم آمریکا و نظام استکبار، ایستادگی کنند.

وزیر بهداشت به حضور پرشور و پرتعداد مردم در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: مردم ایران و کشورهای دوست همچون کوبا، در مقابل سیاست‌های مداخله جویانه آمریکا و متحدانش، ایستاده اند و تاریخ نشان خواهد داد که ستم و تحریم، به نتیجه نمی‌رسد چراکه جمهوری اسلامی ایران و دیگر ملت‌های آزاده و مستقل، با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه و فشارهای اقتصادی، امروز بسیار قوی‌تر از سالهای قبل شده اند.

عین اللهی ضمن تاکید بر ضرورت همکاری‌های گسترده کشورهای دوست و همراه همچون ایران و کوبا، افزود: زمینه‌های خوبی برای ارتقای روابط و همکاری‌های بهداشتی و درمانی بین دو کشور وجود دارد.

الیو رودریگز پردومو، معاون وزیر خارجه کوبا نیز در این دیدار گفت: گسترش مناسبات ایران و کوبا کمک می‌کند که در مقابل چالش‌ها، با توانمندی ایستادگی کنیم. گام‌های استواری از طریق کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور برداشته و توافقاتی انجام شده که باید در کوتاه‌ترین زمان اجرایی و بهترین نتایج، حاصل شود.

وی با بیان اینکه همکاری‌های مشترک ایران و کوبا در زمینه تولید واکسن کرونا موفقیت آمیز بود، گفت: دو کشور دریافتند که بیش از اینها می‌توان تبادلات و هم افزایی در حوزه سلامت را گسترش داد.