شهرخبر

واکنش وزیر ارتباطات به پرتاب قائم ۱۰۰؛ کلاس جدیدی از ماهواره‌برهای لایه لئو با موفقیت آزمایش شد

واکنش وزیر ارتباطات به پرتاب قائم 100؛ کلاس جدیدی از ماهواره‌برهای لایه لئو با موفقیت آزمایش شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به پرتاب موفقیت‌آمیز زیرمداری ماهواره‌بر قائم ۱۰۰ نوشت: این ماهواره‌ پس از طی مراحل نهایی، ماهواره ناهید یک را در مدار قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد دستاورد جدید ایران در حوزه فضایی با پرتاب موفقیت‌آمیز زیرمداری ماهواره‌بر قائم 100 نوشت: در راستای پیگیری اجرای دستورات ریاست محترم جمهور و مصوبات نخستین جلسه شورای‌عالی فضایی کشور با همت متخصصین نیروی هوافضای سپاه، کلاس جدیدی از ماهواره‌برهای لایه لئو با نام «قائم» با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این ماهواره‌برِ سوخت جامد موسوم به «قائم 100» که توانایی تزریق ماهواره‌های زیر یک‌صد کیلوگرم در مدار 400 تا 500 کیلومتری زمین را دارد، افزود: قرار است انشاا... پس از طی مراحل نهایی، ماهواره ناهید یک را در مدار قرار دهد.

زارع‌پور تصریح کرد: ماهواره ناهید یک، ماهواره‌ای مخابراتی ساخت پژوهشگاه فضایی ایران و از کلاس میکرو با قابلیت ارسال و دریافت داده و صوت در باند ku و کنترل سه محوره و برخی دیگر از مکانیزم‌های فضایی است که چنین ماهواره‌ای برای نخستین بار انشاا... در مدار تزریق خواهد شد.

وی در ادامه با انتشار هشتگ «ایران قوی»، این موفقیت را به همه دست‌اندرکاران صنعت فضایی و تلاشگران نیروی هوافضای سپاه پاسداران تبریک گفت و برای همه آنان آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون کرد.

انتهای پیام/