شهرخبر

شاخص اعتماد تجاری در انگلیس بازهم کاهش یافت

شاخص اعتماد تجاری در انگلیس بازهم کاهش یافت

بر اساس گزارشی که مؤسسه استاندارد اند پورز (اس اند پی گلوبال) منتشر کرد، مشاغل خدماتی بریتانیا بیشترین کاهش فعالیت خود را از ژانویه ۲۰۲۱ به ثبت رسانده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس گزارشی که مؤسسه استاندارد اند پورز (اس اند پی گلوبال) در روز پنجشنبه منتشر کرد، مشاغل خدماتی بریتانیا بیشترین کاهش فعالیت خود را از ژانویه 2021 به ثبت رسانده‌اند.

شاخص مدیران خرید بخش خدمات که توسط این مؤسسه اندازه گیری شد، در ماه اکتبر به 48.8 واحد کاهش یافت که نسبت به رقم 50.0 در ماه سپتامبر کاهش نشان می دهد و بدترین آمار از 20 ماه پیش تاکنون است.

بر اساس این نظرسنجی، عدم اطمینان از تحولات سیاسی، افزایش هزینه‌های وام‌گیری، و تورم بسیار شدید، سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارها در انگلیس را کاهش داد و رویکرد انتظار را برای تعهدات جدید تشویق کرد.

تیم مور، مدیر اقتصادی در اس اند پی گلوبال گفت: همچنین گزارش‌های زیادی مبنی بر اینکه قبوض انرژی بالاتر منجر به کاهش هزینه‌های خدمات غیرضروری شده بود، وجود داشت.

او خاطرنشان کرد که آخرین افزایش هزینه‌های کسب و کار، که ناشی از افزایش شدید هزینه‌های انرژی و دستمزد کارکنان است، سریع‌تر از هر زمان دیگری در تاریخ این نظرسنجی قبل از همه‌گیری کرونا بوده است.

مور افزود: به غیر از سقوط این شاخص در آغاز همه‌گیری، میزان اعتماد در بخش خدمات اکنون به پایین‌ترین سطح از دسامبر 2008 رسیده است.

کارشناسان می گویند که رقم اخیر شاخص مدیران خرید در کنار سایر شاخص ها به ورود اقتصاد بریتانیا به رکود اشاره دارد. تولید ناخالص داخلی این کشور در ماه اکتبر 0.2 درصد به صوت دوره سه ماه قبل از آن کاهش یافت.

انتهای پیام/