شهرخبر

خودداری دادگاه عالی آمریکا از ممانعت از طرح بایدن برای بخشودگی وام های دانشجویی

خودداری دادگاه عالی آمریکا از ممانعت از طرح بایدن برای بخشودگی وام های دانشجویی

دادگاه عالی آمریکا از مسدود کردن طرح جو بایدن برای بخشودگی میلیاردها دلار وام دانشجویی خودداری کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، قاضی ایمی برت از دادگاه عالی آمریکا بار دیگر از مسدود کردن طرح جو بایدن برای بخشودگی میلیاردها دلار وام دانشجویی خودداری کرد.

این قاضی آمریکایی زمانی این تصمیم را گرفت که دو وام گیرنده از ایالت ایندیانا در دادخواستی، خواستار مسدودکردن طرح رئیس جمهور شده بودند، در حالی که دادگاهی در سطح پایین تر نیز اقدام به برداشتن این مسدودی در یک پرونده متفاوت کرده بود.  

قاضی برت درخواست این دو وام گیرنده اهل ایندیانا را برای مقابله با اقدام وزارت آموزش در اجرای طرح بایدن برای بخشودگی وام های دانشجویی را رد کرد.  

پیش از این نیز این قاضی آمریکایی در 20 اکتبر، درخواست مشابهی را که در ایالت ویسکانسین مطرح شده بود، رد کرده بود.   

این در حالی است که دادگاه تجدیدنظر در آمریکا چند روز قبل، به طور موقت طرح جو بایدن برای بخشودگی میلیاردها دلار وام های دانشجویی را مسدود کرد. براساس این حکم رسمی، دولت بایدن نمی تواند تا زمانی که دادخواستی علیه این طرح مطرح شده، آن را اجرا کند.

البته هنوز مشخص نیست که این تصمیم برای 22 میلیون وام گیرنده ای که درخواست بخشودگی وام خود را ارائه نموده اند، چه معنایی دارد. دولت بایدن پیشتر وعده داده بود که هیچ گونه وامی را تا پیش از 23 اکتبر پرداخت نخواهد کرد.

براساس این طرح که در ماه اوت از سوی بایدن مطرح شد، بازپرداخت 10 هزار دلار وام دانشجویی برای افرادی با درآمد کمتر از 125 هزار دلار یا خانواده هایی با درآمد کمتر از 250 هزار دلار لغو خواهد شد.

در همین حال، اداره بودجه کنگره اعلام کرد این برنامه در سه دهه آینده بیش از 400 میلیارد دلار برای دولت هزینه دارد.

این در حالی است که تنها 3روز دیگر به انتخابات میان دوره ای 8 نوامبر باقی مانده است. بسیاری از دموکرات هایی که انتخاب مجدد خود را اندکی دشوار می بینند، از این طرح بایدن برای بخشودگی وام ها فاصله گرفته اند.

انتهای پیام/