شهرخبر

کویت هم نمایشگاه بین‌المللی بحرین را به دلیل حضور رژیم صهیونیستی تحریم کرد

کویت هم نمایشگاه بین‌المللی بحرین را به دلیل حضور رژیم صهیونیستی تحریم کرد

بعد ازعمان شرکت سرمایه گذاری کویت نیزبه دلیل حضور رژیم صهیونیستی در نمایشگاه بین المللی هوانوردی بحرین، از شرکت در این نمایشگاه انصراف داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شرکت هواپیمایی «سلام ایر» عمان از شرکت در نمایشگاه بین المللی هوایی بحرین انصراف داد، همچنین شرکت سرمایه‌گذاری کویت با نام «بیت التمویل» امروز شنبه به دلیل اینکه رژیم صهیونیستی در این نمایشگاه حضور داشت، لوگوی خود را از فهرست حامیان این نمایشگاه حذف کرد.

خبرگزاری «صفا» گزارش داد که گروه موسوم به «عمانی‌های مخالف عادی سازی» در حساب کاربری توییتر خود اعلام کردند که اسم عمان از وب سایت نمایشگاه پس از خروج شرکت عمانی حذف شد.

در همین راستا گروه‌های عربی مخالف عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی نیز حضور شرکت‌های نظامی و امنیتی رژیم اسرائیل در نمایشگاه هوانوردی بحرین که قرار است 9 نوامبر (18 آبان) برگزار شود، محکوم کردند.

ائتلاف عربی مخالف عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی حضور چهار شرکت اسرائیلی را در این نمایشگاه تایید کرده و گفت که این شرکت­ها هواپیماهای جنگی و سلاح‌های مختلف برای تخریب منازل فلسطینیان و کشتار ده‌ها غیرنظامی در غزه تولید کرده‌اند.

ائتلاف مذکور از شرکت سرمایه‌گذاری بیت التمویل به دلیل حذف لوگوی خود از فهرست حامیان نمایشگاه بین المللی هوانوردی بحرین تشکر و قدردانی کرد.

شرکت‌های اسرائیلی برای اولین بار است که در نمایشگاه بین المللی هوانوردی بحرین که هر دو سال یک بار برگزار می شود، شرکت می‌کنند.

نمایشگاه بین المللی هوانوردی بحرین یکی از مهم‌‌ترین نمایشگاه‌ها از این دست در منطقه خلیج فارس محسوب می‌شود و می‌تواند سکویی برای کسب فرصت‌های تجاری و توسعه همکاری بین شرکت کنندگان باشد.

از سال 2020  امارات، بحرین، مغرب و سودان وارد روابط عادی سازی با رژیم صهیونیستی شدند. «بدر البوسعیدی»، وزیر امور خارجه عمان در بیانیه‌ای که در ماه مه گذشته منتشر کرد، اعلام کرد که کشورش با رژیم صهیونیستی وارد روابط عادی سازی نخواهد شد و در همین زمینه خواستار حل و فصل عادلانه موضوع فلسطین شد.

 

انتهای پیام/