شهرخبر

تورنمنت تکواندو پاکستان| دهقانی و هادی‌پور طلایی شدند / پایان کار نمایندگان ایران با ۵ طلا و نقره

تورنمنت تکواندو پاکستان| دهقانی و هادی‌پور طلایی شدند / پایان کار نمایندگان ایران با 5 طلا و نقره

روز پایانی تورنمنت آزاد تکواندو آسیا با کسب دو مدال طلای دیگر برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، چهارمین دوره رقابت‌های آزاد آسیا با حضور 536 شرکت کننده از 10 تا 13 آبان ماه به میزبانی اسلام‌آباد پاکستان برگزار شد و چهار ملی‌پوش کشورمان موفق به کسب 4 مدال طلا  شدند و حسن بشیری هم نقره گرفت.

در روز پایانی رقابت‌ها و در وزن 58- کیلوگرم، آرمین هادی‌پور با حضور 38 تکواندوکار ابتدا با قرعه استراحت مواجه شد و در دور یک شانزدهم «گوپتا» از نپال را 2 بر صفر شکست داد. وی در مرحله یک هشتم، «تلیکا» نماینده سریلانکا را با همین نتیجه پشت سر گذاشت و در ادامه با برتری 2 بر صفر مقابل «رسول» از پاکستان  راهی نیمه نهایی شد.

هادی‌پور در مرحله نیمه نهایی، «یوسف ذکی» نماینده مصر را 2 بر یک شکست داد و در فینال  با برتری در پیکار با «جسوربک » از قزاقستان به نشان طلا دست یافت.

در وزن 68- کیلوگرم، 33 تکواندوکار حاضر بودند و محمدصادق دهقانی بعد از یک دور استراحت در  دو راند «منیر» از پاکستان را پشت سر گذاشت و در  ادامه  «ماهارا» از کره جنوبی را با این نتیجه شکست داد. دهقانی در دور یک چهارم «برابرورسات» از قزاقستان 2 بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی رسید.

او در مرحله نیمه نهایی «نجم الدین» نماینده ازبکستان را 2 بر صفر شکست داد و در دیدار پایانی هم  مقابل «الدار»  از قزاقستان پیروز و به نشان طلا دست یافت.

 در روز اول و دوم رقابت‌ها، دانیال بزرگی در وزن 74- کیلوگرم و فرزان عاشورزاده در وزن 63- کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند.تیم‌ملی تکواندو کشورمان با حضور 5 نماینده و کسب 5 مدال طلا و نقره در این تورنمنت اول شد.

محمد صادق دهقانی نیز عنوان فنی‌ترین بازیکن را به دست آورد.

هدایت تیم ملی در این رویداد برعهده مجید افلاکی است؛ جلال خدامی به عنوان مربی وی را همراهی می کند. همچنین تورج خوشروزی نیز سرپرست تیم ملی است.

انتهای پیام/