شهرخبر

برنج ارزان می شود / جدیدترین قیمت ها در بازار

کدخبر: ۵۳۲۳۸۹
اقتصادنیوز: بنابر اعلام عضو هیئت‌مدیره انجمن واردکنندگان برنج، با توجه به فصل برداشت برنج خارجی پیش‌بینی می شود که قیمت‌ها از یک ماه آینده کاهش پیدا کند.
برنج ارزان می شود / جدیدترین قیمت ها در بازار

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «کریم اخوان اکبری» عضو هیئت مدیره برنج گفت: با توجه به فصل برداشت برنج خارجی پیش بینی می شود که از یک ماه آینده قیمت ۱۰ درصد کاهش یابد.

به گفته او، ورود برنج هندی نو تا یک ماه  آینده به کشور، اثر خود را بر بازار خواهد گذاشت و با ورود برنج خارجی نو پیش بینی می شود که قیمت برنج هندی ۱۰ درصد کاهش یابد.

اخوان قیمت کنونی هر کیلو برنج هندی در خرده فروشی ها را ۳۸ هزار تومان، پاکستانی درجه یک ۴۵ هزار تومان و درجه ۲ کمتر از ۳۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با ورود برنج هندی نو قیمت هر کیلو محصول به ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان می رسد.

عضو هیئت مدیره برنج گفت: بنابر آمار در ۶ ماهه سال ۷۰۰ هزار تن برنج خارجی وارد شده است و به منظور حفظ امنیت غذایی ماهانه ۱۵۰ هزار تن دیگر باید وارد شود.

بنابر آمار سالانه ۳ میلیون تن برنج در کشور تولید می شود که امسال بدلیل شرایط مناسب آب و هوایی ۲ میلیون و ۱۰۰ تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج در داخل تولید شده است که مابقی نیاز باید از طریق واردات تامین شود.