شهرخبر

با اپلیکیشن دید خیابانی گوگل خداحافظی کنید

با اپلیکیشن دید خیابانی گوگل خداحافظی کنید
گوگل در هفته های آینده، اپلیکیشن اختصاصی "دید خیابانی" را از فروشگاه برنامه خود حذف می کند و پشتیبانی از آن را در مارس سال ۲۰۲۳ متوقف خواهد کرد.

به گزارش ثریا اپلیکیشن دید خیابانی، به گورستان رو به گسترش محصولات گوگل خواهد پیوست. این اپلیکیشن که در حال حاضر در هر دو نسخه اندروید و iOS موجود است، به کاربران اجازه می دهد مکانها را در نقشه گوگل با دید خیابانی، مشاهده کنند.

این قابلیت که در سال ۲۰۱۵ به صورت اپلیکیشن اختصاصی عرضه شد، به کاربران امکان می دهد تصاویر کروی را از گوشی خود بارگذاری کنند. گوگل سال میلادی گذشته تصاویر Photo Paths را معرفی کرد که به کاربران امکان می دهد مجموعه تصاویر دو بعدی از جاده ها و مکانهایی که توسط خودروی دید خیابانی در گذشته تصویربرداری نشده اند را ارسال کنند. اما پس از بسته شدن اپلیکیشن اختصاصی دید خیابانی، امکان افزودن چنین تصاویری وجود نخواهد داشت.

سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای به وب سایت ورج، این خبر را تایید و اعلام کرد گوگل تا چند هفته دیگر، این اپلیکیشن را از فروشگاه برنامه خود حذف خواهد کرد.

گوگل به کاربران اطلاع داده است به "نقشه گوگل" (Google Maps) یا "استریت ویو استودیو" مهاجرت کنند زیرا اپلیکیشن دید خیابانی در ۳۱ مارس سال ۲۰۲۳ به آخر خط می‌رسد. با این حال، کاربران می‌توانند همچنان از اپلیکیشن نقشه گوگل، به دید خیابانی دسترسی داشته باشند و برای انتشار ویدئوهای ۳۶۰ درجه ای، به "استریت ویو استودیو" سوئیچ کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا