به گزارش اکوایران، یائیر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل شکست مقابل نتانیاهو در انتخابات را پذیرفت.

بنا بر گزارش آسوشیتدپرس،  نتایج نهایی روز پنجشنبه نشان داد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق، برنده انتخابات این هفته اسرائیل شده و راه را برای بازگشت او به قدرت باز می‌کند. دفتر نتانیاهو اعلام کرد، یائیر لاپید، نخست‌وزیر کنونی این رژیم، به نتانیاهو تبریک گفته و به کارکنانش دستور داد تا زمینه انتقال قدرت را آماده کنند. لاپید گفت: "رژیم اسراییل مقدم بر هر ملاحظه سیاسی است. برای نتانیاهو به خاطر اسرائیل و اسرائیلی‌ها آرزوی موفقیت می کنم". لاپید که در چهار ماه گذشته عنوان نخست وزیر موقت را در دست داشته، درست قبل از انتشار نتایج نهایی که نشان می دهد نتانیاهو اکثریت پارلمانی را با متحدان مذهبی و افراطی ناسیونالیست خود به دست آورده، این خبر را اعلام کرد. نتانیاهو انتظار دارد که با به دست گرفتن قدرت، احتمالاً در هفته های آینده، راستگراترین کابینه تاریخ این رژیم را تشکیل دهد.

اسرائیل پنجمین انتخابات خود در چهار سال گذشته را روز سه شنبه برگزار کرد. در طول این زمان یک بحران سیاسی طولانی باعث شد رأی دهندگان بر سر آمادگی نتانیاهو برای حضور در قدرت در زمان محاکمه به اتهام فساد دچار تفرقه شوند.

 بر اساس نتایج نهایی، که در روزهای آینده باید تایید شود، نتانیاهو و متحدان افراطی ملی‌گرا و ارتدوکس او 64 کرسی در پارلمان 120 کرسی اسرائیل یا کنست را تصاحب کردند. مخالفان او در ائتلاف کنونی به رهبری لاپید 51 کرسی به دست آوردند و بقیه در اختیار یک حزب کوچک عربی بی‌طرف بود.