شهرخبر

داستان تلخ سقوط آزاد یک دروازه بان ملی پوش/ همه چیز از روز بد او در سئول شروع شد/ واکنش خاص به اعتماد اسکوچیچ!

امیر عابدزاده بعد از بازی ایران و کره‌جنوبی روند سقوطی خود را آغاز کرد.

امیر عابدزاده

از عرش تا فرش. برای دیدن نمونه واقعی این ضرب‌المثل می‌توان نگاهی به شرایط امیرعابدزاده انداخت. دروازه‌بان جوانی که تا چند ماه پیش گفته می‌شد حتی بیشتر از علیرضا بیرانوند شانس پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی در جام‌جهانی را دارد. این دروازه‌بان اما در بازی این هفته تیمش مقابل هوئسکا روی نیمکت نشست و البته بدتر از این قسمت این بود که تیمش بعد از ۷ هفته نبردن، این تیم با جانشین عابدزاده هم کلین‌شیت کرد و هم برنده شد. 

پونفرادینا کلا فصل بسیار بدی را پشت سر می‌گذارد و عابدزاده هم شریک این کابوس است. تیمی که فصل گذشته در مقاطعی چشمگیر شانس صعود به دسته بالاتر را داشت، حالا در جدول ۲۲تیمی روی پله هجدهم قرار گرفته است. آن قسمتی از این فاجعه که نقش دروازه‌بان ایرانی در آن پررنگ‌تر است کسب عنوان ضعیف‌ترین خط دفاعی لیگ توسط شاگردان گومز بوده است. تیمی که با دریافت ۲۱گل، صاحب ضعیف‌ترین خط دفاعی این مسابقات بعد از تیم ایبیزا با ۲۲ گل خورده است. نکته دیگر این است که اخرین برد پونفرادینا هم در دیداری اتفاق افتاده که عابدزاده روی نیمکت بود.

داستان تلخ سقوط آزاد یک دروازه بان ملی پوش/ همه چیز از روز بد او در سئول شروع شد/ واکنش خاص به اعتماد اسکوچیچ!

از روزی که امیر آن گل بسیار بد را در سئول از کره‌جنوبی خورد، سراشیبی او آغاز شد. گلی که انتقادات زیادی را متوجه دراگان اسکوچیچ بابت انتخاب او کرد. عابدزاده البته خیلی هم پاسخ خوبی به اعتماد سرمربی تیم ملی در داخل و خارج از زمین نداشت. او در بازی با خوردن آن گل بد و در خارج از میدان هم با حمایت کردن از جدایی اسکوچیچ نشان داد که اعتماد کردن سرمربی کروات به او کار چندان درستی نبوده است. 

دروازه‌بانی که در ۵ بازی آخر تیمش ۷ گل دریافت کرده در تیم ملی هم شانسی برای بازی ندارد. از علیرضا بیرانوند که بگذریم لیگ برتر امسال مجالی برای درخشش دروازه‌بان‌ها بوده است. هر هفته یک دروازه‌بان منجی تیمش می‌شود و رکوردهای مهار و کلین‌شیت را در فصل جابه‌جا می‌کند. در این بازار داغ رقابت دروازه‌بانان داخلی حالا عابدزاده به عنوان دروازه‌بان اول چند ماه گذشته برای قرار گرفتن در لیست ۳ گزینه نهایی هم کار بسیار سختی دارد.