شهرخبر

اشتغال‌آفرینی با تجمیع منابع داخلی و توجه به بهره‌وری حداکثری دنبال شود

اشتغال‌آفرینی با تجمیع منابع داخلی و توجه به بهره‌وری حداکثری دنبال شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ اشتغال‌آفرینی در کشور باید با هم‌افزایی همه‌جانبه و بهره‌مندی از ظرفیت‌های ایجاد شده دنبال گردد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست سراسری زیست‌بوم ملی اشتغال با حضور مدیران حوزه اشتغال ادارات کل استانی در مشهد مقدس، با اشاره به وظیفه حاکمیت برای بسترسازی ایجاد اشتغال در کشور، اظهار داشت: در قانون اساسی و در اسناد بالادستی نظام و نیز در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، اشتغال از مهمترین وظایف دولت‌ها عنوان شده است.

وی با بیان اینکه در آموزه‌های دینی و سفارشات پیامبر مکرم اسلام(ص) به مسئله کار توجه ویژه‌ای شده است، گفت: تعالی ملت‌ها و دستیابی به آرمان‌های توسعه‌محور با توجه اساسی به تولید و کارآفرینی محقق می‌شود.

وزیر کار افزود: ‌این همایش می‌تواند منجر به ارائه دستورکارهای شفابخش برای رفع چالش‌های اشتغال کشور باشد.

مرتضوی با تأکید بر اینکه در کشور بهره‌وری حداکثری از منابع و ظرفیت‌های طبیعی صورت نمی‌گیرد، بیان کرد:‌ با دستور ریاست محترم جمهوری، منابع خوبی برای ایجاد اشتغال به استان‌ها و طرح‌های منطقه‌ای تخصیص می‌یابد.

وی با بیان اینکه منابع خُرد و سرمایه‌های خانوادگی باید به سمت تولید برود، گفت:‌ فرهنگ وقف برای اشتغال در کشور و راه‌اندازی قرض‌الحسنه‌ها در بحث اشتغال، استفاده از ظرفیت‌های موجود و هم‌افزایی ایده‌ها و دانش‌جمعی در قالب بهره‌وری حداکثری از نیروی انسانی توانمند در حوزه اشتغال مهم است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در کشور سوله‌ها و سالن‌های بزرگی موجود است که متأسفانه به دلیل نبود دانش در عرصه تولید و یا چالش‌های مالی تعطیل شده‌اند که لازم است برای طرح‌های اشتغال‌آفرین از آن‌ها بهره برد.

مرتضوی، آموزش، دانش و منابع را عناصر مهم در اشتغال‌آفرینی عنوان کرد و گفت: مجموعه وزارت کار با همدلی باید به این هدف تعالی بخش و آموزش مبتنی بر نیاز روز و بازارسنجی برسد.

انتهای پیام/