شهرخبر

دلبری ارسلان مطهری از ساپینتو ؛ تمجید از ستاره مغضوب پس از قهرمانی

ریکاردو ساپینتو سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: از قهرمانی استقلال خیلی خوشحال هستم.

دلبری ارسلان مطهری از ساپینتو ؛ تمجید از ستاره مغضوب پس از قهرمانی

وقایع روز ـ سرویس ورزشی؛

ریکاردو ساپینتو پس از قهرمانی استقلال در سوپرجام، اظهار داشت: بابت نتیجه‌ای که گرفتیم و شیوه‌ای که بازی کردیم و در نهایت قهرمانی خیلی خوشحال هستم. تیم حریف را کامل کنترل کردیم، توانستیم یک گل بزنیم و این بازی را بردیم. این برد برای اولین سوپرجام در تاریخ استقلال خوب بود.

به بازیکنانم گفته بودم تاریخ ساز می‌شویم

وی افزود: به بازیکنانم گفته بودم که امروز تاریخ‌ساز خواهیم شد. آنها لایق قهرمانی بودند. سخت کار کرده بودیم، در چند جبهه می‌جنگیدیم، امروز هم پاداش خیلی خوبی گرفتیم. تسلیم نشدیم و تا آخرین لحظه جنگیدیم.

مطهری امروز قهرمان تیم شد

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: برای مثال ارسلان مطهری بیرون از تیم بود اما امروز قهرمان تیم شد. این فوتبال است و نباید تسلیم شوید. این پیغام من برای تمام بازیکنان است. اگر خسته شوید و نجنگید انتخابی هم برای سرمربی نخواهید بود. ارسلان به خودش اعتقاد و اعتماد داشت و سخت کار کرد. من هم او را به ترکیب تیم بازگرداندم. برای مطهری و تیم خیلی خوشحال هستم. بازی و پیروزی خیلی خوبی بود.

در ۴ ماه گذشته خیلی سختی کشیدم

ساپینتو در خصوص اتفاقات پس از بازی، حضور علی فتح‌الله‌زاده در رختکن استقلال و اینکه او به دلیل احساساتی شدن گریه کرده است، توضیح داد: ۴ ماهی که سپری کردیم خیلی سخت بود. خیلی سختی کشیدیم و مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم. جریمه و محرومیت من عادلانه نبود. می‌جنگید و کار می‌کنید تا نتیجه بگیرید. از وقتی به استقلال آمدم می‌خواستم جام‌ها را ببرم. این اولین جام است و امیدواریم بیشتر جام ببریم.

وی تاکید کرد: برای بازیکنانم و هواداران استقلال خیلی خوشحال هستم، باعث تاسف است که هواداران در استادیوم‌های ما حضور ندارند.

ورزشگاه کرمان برای برگزاری فینال مناسب نبود

سرمربی استقلال در مورد برگزاری این دیدار در کرمان و اینکه تیمش باید در نیم فصل دوم هم به ورزشگاه باهنر بیاید، توضیح داد: ایده من همان است که پیش از این گفتم؛ این ورزشگاه مناسب برگزاری فینالی به این شکل خوب نیست. ۳ انتخاب بهتر داشتیم، اما این استادیوم را انتخاب کردند. من هم نمی‌توانستم کاری کنم. باید قبول کنیم که استادیوم کرمان این گونه است.

سعی می‌کنیم خودمان را با این شرایط سازگار کنیم

وی در مورد اینکه سوپرجام یکی از نمایش‌های خوب استقلال در این فصل بود و اکنون به دلیل تعطیلی ۴۰ روزه رقابت‌ها به نظر می‌رسد از این اتفاق خوشحال نیست و چه برنامه‌ای برای تعطیلات لیگ دارد، گفت: تعطیلات برای همه تیم‌ها یکسان خواهد بود. وقتی روی فرم هستید دوست دارید ادامه بدهید و بازی کنید، اما متاسفانه جام جهانی را پیش رو داریم. این هم زندگی است. تعطیلاتی است که در اواسط لیگ پیش آمده، سعی می‌کنیم خودمان را با این شرایط سازگار کنیم و قوی‌تر خواهیم شد.

همیشه به بازیکنانم می‌گویم فرصت خواهید داشت

ساپینتو در خصوص اینکه چه تغییراتی در ارسلان مطهری دیده که برخلاف ابتدای فصل اکنون به او بازی می‌دهد، عنوان کرد: همان‌گونه که گفتم همیشه به بازیکنانم می‌گویم فرصت خواهید داشت و وقتی فرصت به دست می‌آورید باید از آن استفاده کنید. فرقی ندارد ۱۰ دقیقه یا ۹۰ دقیقه باشد. مطهری در دیدار قبلی از فرصت خود استفاده کرد و امروز هم حضورش را در ترکیب ادامه داد. مطهری برای تمام بازیکنان درس خیلی بزرگی است که تسلیم نشوند. چنین بازیکنانی می‌جنگند و به خودشان اعتماد دارند. منتظر فرصت می‌مانند