شهرخبر

باجگیری افراد مسلح با سرقت ۳۹ کودک در نیجریه

‌‌

منابع خبری بامداد پنجشنبه گزارش دادند، افراد مسلح در شمال غرب نیجریه ۳۹ کودک را ربودند.

به گزارش مشرق ، خبرگزاری فرانسه، افراد مسلح به مزرعه‌ای در بیرون از روستای «میروا» واقع در ایالت «کاتسینا» حمله کردند و ۳۹ کودک را که در این مزرعه مشغول کار بودند، ربودند. مقام‌های محلی با تائید این خبر گفتند، گروه‌های تبهکار مسلح در این منطقه با هدف باجگیری و دریافت پول اقدام به ربایش افراد می‌کنند.

مردم نیجریه از مقام‌های این کشور از جمله «محمد بخاری» رئیس جمهور به خاطر نبود امنیت در مناطق شمال غربی و مرکزی این کشور انتقاد می‌کنند.

حدود یک ماه پیش ۳۰ تن از شهروندان نیجریه در پی واژگونی قایقی در شمال این کشور هنگام فرار از دست گروه‌های تروریستی جان خود را از دست داده بودند.

گروه‌های تبهکار مسلح که از سوی مقام‌های نیجریه به عنوان «تروریست» معرفی شده‌اند، حملات خود در شمال غرب و مرکز نیجریه را افزایش داده‌اند. اینها تنها در دو ماه گذشته علاوه بر ربودن ده‌ها مسافر، بیش از یکصد روستایی را در مناطقی از ایالت پلاتو واقع در ابوجا مرکز نیجریه قتل عام کردند.

براساس گزارش‌های نهادهای رسمی، شمال غرب و مرکز نیجریه شاهد افزایش حملات از اواخر سال ۲۰۲۰ تاکنون بوده است. موارد آدم ربایی‌های دسته جمعی و دیگر جنایات خشونت آمیز نیز در این منطقه به شدت افزایش یافته و دولت نتوانسته است نظم و قانون را در این مناطق برقرار کند.

چند ماه قبل، نیروهای چاد، کامرون، نیجریه و نیجر در چارچوب نیروهای نظامی مشترک حمله هماهنگ جدیدی را در چهار کشور با هدف نابودی بوکوحرام و سایر گروه‌های تروریستی فعال در منطقه اطراف دریاچه چاد انجام دادند.

منبع: ایرنا