شهرخبر

شیوه شکایت از شعب بانکی در زمینه وام ازدواج

شیوه شکایت از شعب بانکی در زمینه وام ازدواج موضوع یبوده که سخنگوی بانک مرکزی درباره آن بیان کرده است؛ در خصوص وام ازدواج متقاضی ابتدا باید در سامانه بانک مرکزی ثبت نام کند و تعیین شعبه بشود و 10روز بعد از آن حتما باید وام متقاضی پرداخت شود. در این زمینه اگر فردی شکایتی داشت، شیوه هایی برای طرح شکایت تعریف شده است.

شیوه شکایت از شعب بانکی در زمینه وام ازدواج

به گزارش سرویس پول و سرمایه اقتصاد 100-مصطفی قمری وفا در خصوص آماری از متقاضیان ثبت نام تسهیلات تکلیفی گفت: تسهیلات تکلیفی سه بخش است وام ازدواج وام فرزند و ودیعه مسکن. در وام قرض الحسنه ازدواج که از فروردین ماه بخشنامه این صادر شد تا دهم آبان که ما دیروز آمار دادیم نزدیک ۵۸۰ هزار نفر تسهیلات خودشان را دریافت کردند، کسانی که ثبت نام کرده بودند ابتدای سال خیلی بیشتر بودند، ولی به تناسب که پرداخت‌ها انجام شد تعدادشان کمتر شد .

وی توضیح داد: یعنی کسانی که در صف بودند پرداخت‌ها انجام شد نزدیک ۶۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند تا دهم آبان، که ۵۸۰ هزار نفر تقریبا تسهیلات خودشان را دریافت کردند به میزان ۸۰ هزار میلیارد تومان، یک رشد ۵۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل ما در زمینه وام ازدواج داشتیم .

 

 سخنگوی بانک مرکزی اظهار کرد: اما در زمینه وام فرزندآوری هم به همین ترتیب تا دیروز که ما آمار را اعلام کردیم نزدیک ۴۷۸ هزار نفر تسهیلات خودشان را دریافت کردند به میزان تقریبا ۲۰ هزار میلیارد تومان، در زمینه وام فرزندآوری هم تعداد کسانی که ثبت نام کردند نزدیک ۶۸۰ هزار نفر بودند که توانستند فعلا موفق شدند نزدیک ۴۹۰ یا ۴۷۸ هزار نفر این وام را دریافت کنند و در زمینه وام ودیعه مسکن هم که از ششم تیرماه بخشنامه آن صادر شد و بانک‌ها ملزم شدند که پرداخت کنند با همکاری وزارت راه و شهرسازی تا دیروز نزدیک ۱۲۸ هزار نفر وام خودشان را دریافت کردند تعداد تشکیل پرونده ا‌ی هم که در بانک‌ها انجام شده با معرفی وزارت مسکن ۱۶۶ هزار نفر بوده است و مبلغی هم که تا دیروز پرداخت شده حدودا ۸ هزار میلیارد تومان است.

قمری وفا افزود: بعد از این که این تسهیلات خیلی زود هم بانک مرکزی امسال برغم سال‌های گذشته که همیشه خرداد بخشنامه اش صادر می‌شد ما همان هفتم یا هشتم نهایت دهم فروردین فکر می‌کنم بخشنامه اش ابلاغ شد و گیر و گور‌هایی در خود بانک‌ها داشت که بانک مرکزی با بخشنامه‌های متعدد که صادر کرد خداراشکر این موانع هم برطرف شد؛ حتی در خردادماه رئیس کل بانک مرکزی آن بخشنامه مهم را پس از دستور رئیس جمهور صادر کرد که بانک‌ها حتما باید 10 روز پس از تشکیل پرونده در بانک این وام‌ها پرداخت شود که بعد از آن ما شاهد بودیم که این تعداد پرداختی‌ها بسیار بیشتر شد و الان که ما در خدمت شما هستیم عرض کردم ۵۸۰ هزار نفر توانستند این وام را دریافت کنند که تمام شبکه بانکی هم ابلاغ شده این موضوع که بعد از تشکیل پرونده در بانک حداکثر تا ده روز این وام به متقاضی پرداخت شود.

.وی بیان کرد: فرد ابتدا باید برود سامانه بانک مرکزی ثبت نام کند و تعیین شعبه بشود وقتی مراجعه می‌کند به بانک در بانک وقتی تشکیل پرونده می‌دهد ده روز بعد ازآن حتما باید وام متقاضی پرداخت شود. اگر کسی در این زمینه شکایتی داشت حتما به شماره رسیدگی مردمی در بانک مرکزی تماس بگیرند ۲۷۰۶ یا رسیدگی به شکایات بانک مرکزی که در سامانه آدرس آن موجود است آنجا ثبت کنند حتما پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/