شهرخبر

رسانه آمریکایی: حزب الله به ساختار راهبردی تاثیر گذار و چند وجهی تبدیل شده است

رسانه آمریکایی: حزب الله به ساختار راهبردی تاثیر گذار و چند وجهی تبدیل شده است

یک مجله آمریکایی حزب الله را به عنوان یکی از ساختارهای تاثیر گذار در صحنه جهان امروز معرفی کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مجله آمریکایی نشنال اینترست در مقاله‌ای تحت عنوان: "حزب الله دیجیتال و جنگ سیاسی در فضای الکترونیک" اعلام کرد، حزب الله لبنان موفق شد طی یک دهه گذشته به یکی از قهرمانان فضای اینترنت در صحنه جهان امروز تبدیل شود.

در ادامه این گزارش که یک رسانه لبنانی آن را به عربی ترجمه کرده تاکید شده است: زمانی که مسئله به راهبرد تاثیر گذاری مربوط می‌شود، رهبران حزب الله به خوبی دانستند که در زمینه تبادل اطلاعات باید نقش آفرینی را به بازیگران غیر دولتی بسپارند، زیرا در این عرصه مجالی برای تکیه بر ارتباطات رسمی جهت تاثیر گذاری بر افکار عمومی وجود ندارد و انتشار اطلاعات‌‌ ایدئولوژیک از طریق شبکه‌های محلی می‌توانند تاثیر عمیق تری را در مقایسه با کانال‌های ملی داشته باشند.

مجله در ادامه گزارش خود آورده است: ناظران آمریکایی در سال 2002 احساسات ضد آمریکایی که از طریق تبلیغاتی همچون  پیام‌‌هایی که از طریق شبکه تلویزیونی المنار منتشر می‌شود را در ارتباطی تنگاتنگ با جهان رسانه‌های دیجیتال دانسته و تاکید کرد این امر چهره حیاتی و حساسی هر راهبرد تاثیر گذاری الکترونیکی به شمار می‌رود.

نشنال اینترست تاکید کرد: حزب الله از دهه هشتاد از قرن گذشته اقدام به در پیش گرفتن برنامه‌های عملیات رسانه‌ای ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی خود گرفته و امروز این حزب به توانمندی توامانی از فعالیت‌های فن آورانی و جنگ روانی پیشرفته  در کنار قدرتمندی در  جنگ‌های نامنظم دست پیدا کرده و می‌توان گفت که حزب الله پیشرو راهبرد تاثیر گذاری چند بعدی محسوب می‌شود.

این ویژگی از نگاه اینترست به حزب الله کمک کرد تا این حزب تاثیر گذاری خود را بدون نیاز به تقابل نظامی مستقیم با دشمنان قدرتمندش پیش برده و به انجام برساند.

انتهای پیام/*