شهرخبر

گلایه نیکزاد از "دست‌انداز وام مسکن روستایی"/ با پیگیری ویژه وزیر راه مشکل وام حل شد

گلایه نیکزاد از "دست‌انداز وام مسکن روستایی"/ با پیگیری ویژه وزیر راه مشکل وام حل شد

رئیس بنیاد مسکن با بیان" پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به دست‌انداز افتاد" گفت: ۴۶ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده در حال بازسازی یا نوسازی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اکبر نیکزاد در مراسم آغاز عملیات اجرایی 100 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 13 شهر جدید (9 استان) اظهار کرد: در بخش مسکن شهری وظیفه داریم در کنار وزارت راه و شهرسازی اقدام انقلابی و تلاش همه‌جانبه‌ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این راستا در زمان حاضر 103 هزار واحد شهری در حال ساخت است که تعدادی از این واحدها در هفته دولت افتتاح شد.

وی با یادآوری این‌که در بخش مسکن روستایی، تسهیلات به دست‌انداز افتاد، افزود: برای رفع موانع پرداخت تسهیلات مسکن روستایی جلسات متعددی برگزار شد. در چندین جلسه وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون‌های و کمیته‌های اقتصادی حضور داشت.

وی بیان کرد: در نهایت با پیگیری‌های ویژه موانع پرداخت وام 200 میلیون تومانی برطرف شود. در شهرهای زیر25 هزار نفر جمعیت نیز که از این وام محروم شده بودند متقاضیان می‌توانند تسهیلات ارزان‌قیمت را با نرخ سود 5 درصدی دریافت کنند.

رئیس بنیاد مسکن اظهار کرد: در راستای دستور وزیر راه و شهرسازی برای ساخت 600 هزار واحد، برنامه‌ریزی در شهرهای زیر 25 هزار نفر انجام شده و عملیات اجرایی 410 هزار واحد دیگر آغاز می‌شود.

نیکزاد از در دست بازسازی یا نوسازی بودن 46 هزار واحد در مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده کشور خبر داد.

انتهای پیام/