جوان تهرانی از جنون سرعت دویدن دزد خیابانی شد ! / 2 کیلو انار بدبختم کرد + فیلم گفتگو
حجم ویدیو: 114.18M | مدت زمان ویدیو: 00:08:27

به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه " علی‌ ولیپور گودرزی " اظهار کرد: در پی شناسایی گوشی سرقتی یک مال باخته در یک واحد صنفی  در جنوب تهران موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه 11 پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ ولیپور گودرزی اضافه کرد: کارآگاهان پس از مراجعه به محل مورد نظر متوجه شدند، نگهبان مغازه سارق حرفه‌ای تلفن همراه است و ۶۹ تلفن مسروقه در محل کار خود مخفی کرده است.

وی ادامه داد: متهم در اعترافات اولیه خود به سرقت تلفن همراه اعتراف کرد و هویت ۲ همدست دیگر خود را که سرقت ها را با یکدیگر انجام می‌دادند، در اختیار کارآگاهان پایگاه یازدهم پلیس آگاهی قرار داد.

سرهنگ ولیپور همچنین افزود: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم بدون فوت وقت راهی مخفیگاه متهمان شده و آنهارا در یک عملیات منسجم دستگیر کردند و در ادامه موفق به کشف 14 گوشی مسروقه شدند.

رئیس پلیس آگاهی تصریح کرد: متهمان پس از انتقال به پایگاه یازدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود معترف شدند و عنوان کردند تلفن‌های همراه مسروقه را جهت پاک کردن سریال پشت تلفن همراه در اختیار صاحب مغازه‌ای در جنوب تهران قرار دادند.

سرهنگ گودرزی افزود: کارآگاهان در گام نخست به سراغ این مغازه رفتند و با دستگیری ۲ نفر از متصدیان این فروشگاه تلفن همراه، 86 گوشی موبایل کشف کردند که در ادامه موفق به ردیابی یک باند ۳ نفره موبایل‌قاپی شدند.

وی ادامه داد: تحقیقات موشکافانه کارآگاهان پایگاه یازدهم پلیس آگاهی همچنان ادامه داشت تا اینکه مخفیگاه اعضای این باند شناسایی شد که کارآگاهان در یک عملیات ضربتی آنهارا دستگیر کردند و متهمان پس از انتقال به پایگاه یازدهم پلیس آگاهی هدف تحقیقات قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر 50 فقره سرقت موبایل‌قاپی کردند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات همچنان در رابطه با این پرونده ادامه دارد و با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان پایگاه یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

رییس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: این افراد با تغییر شماره سریال گوشی ها و کارتن گوشی ها، اقدام به پک کردن و ارسال آنها برای فروش می کردند. در باند های ۲ و ۴ نفره اقدام به قاپ زنی می کردند و در صورت مقاومت مردم اقدام به تهدید با سلاح سرد می کردند که اقدامات آنها از جمله سرقت های خشن به شمار می رود.     این سارقان برای اینکه ردی از خود باقی نگذارند پول را از مالخر  نقدی دریافت می کردند. روی کارتن گوشی ها شماره سریال ها را از بین می بردند که ۱۸۰ گوشی کشف شده است.  سرهنگ گودرزی اقدامات سارقان در سطح شهر انجام می شد.

گودرزی در ادامه گفت:"در اداره مبارزه با مالخر مهندسی معکوس شکل گرفته است.در مواردی در ابتدا سارق دستگیر شده و در اعترافات مالخر شناسایی می شد اما در شیوه مهندسی معکوس با راه اندازی اداره مبارزه با مالخرها در پلیس آگاهی،  شناسایی مالخر صورت می گیرد و اشراف ماموران اداره مبارزه با مالخر،سبب کنترل کار مالخر می شود که از آن باندهای سارقان شناسایی می شود. در همین مورد علاوه بر دستگیری ۱۰ مالخر و ۴ سارق موارد دیگر هم افشا شده که اقدامات برای دستگیری آنها کلید خورده است. در حال حاضر اولویت پلیس شناسایی مالخر برای اشراف به سارقان است تا اقدام سریع برای استرداد اموال صورت گیرد. برخی اعضای باندهای سارقان اتباع بیگانه هستند که گوشی ها را به صورت قاچاق به افعانستان ارسال می کردند که رسیدگی به این موضوع را به مرزبانی اعلام کردیم که قبل از بردن اموال سارقان شناسایی شوند.

کتک خوردن موبایل قاپ حرفه ای توسط پدر شیشه ای

همچنین یکی از متهمان این پرونده در گفت و گو با خبرنگار رکنا توضیح داد: به اتهام سرقت موبایل دستگیر شدم و از روی بی پولی و بیکاری به این کار روی آوردم هم چنین پدرم مرا کتک می زد و مادرم طلاق گرفت. من عاشق صافکاری بودم اما بعد از چندسال با اذیت های پدرم از این کار هم بیرون آمدم و دیگر به خانه نرفتم، چندماه پیش یکی از دوستانم به من پیشنهاد داد که دزدی بیشتر از پول حلال درآمد دارد، همان دوستم از طریق دزدی زندگی خوبی دارد و حتی دندان هایش را کامپوزیت کرده است اما من دوست نداشتم مردم مرا نفرین کنند.

وی افزود: پدرم نمی داند دستگیر شدم، او شیشه می کشید و مرا سر 2 کیلو انار کتک زد و در سرم تومور مغزی درآمد. گریه می کنم چون پشیمان هستم.

این متهم توضیح داد: داشتم آموزش خیاطی میدیدم و می خواستم محله ام را عوض کنم و دزدی را کنار بگذارم که دستگیر شدم.

بخاطر اعتیاد دوستم موبایل قاپ شدم

یکی دیگر از این متهمان گفت: من هم سابقه سرقت موبایل دارم اما توبه کرده بودم اما باز هم به این کار روی آوردم و تقصیر دوستانم بود، یکی از دوستان من در پارک می خوابید و اعتیاد داشت، قصد کمک به او را داشتم به خاطر همین هم دزدی کردم. من پول داشتم و متادون هم همراهم بود. اما اشتباه کردم.

دزد جوان ادامه داد:در  برخی سرقت ها چاقو همراهم بود و اگر کسی در برابرم مقاومت می کرد شاید با چاقو آنها را هدف می گرفتم.

متهم دیگر هم به خبرنگار رکنا گفت: من گوشی هارا فلش میکردم و سریال هارا عوض می کردم و به آنها پس می دادم. من می دانستم موبایل ها سرقتی است و درآمد  زیادی هم نداشتم. اشتباه کردم و پشیمانم، من تعمیرکار موبایل هستم.