شهرخبر

نشست «گفتمان نبوی(ص) عامل وحدت مسلمین» در قم برگزار شد

نشست علمی‌ ـ پژوهشی «گفتمان نبوی(ص) عامل وحدت مسلمین» با ارائه رئیس هیئت علمای جمعیت مسلمان لبنان، در مؤسسه آموزش‌های کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی جامعةالمصطفی العالمیه برگزار شد.

نشست«گفتمان نبوی(ص) عامل وحدت مسلمین» در قم برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایکنا، نشست علمی‌ ـ پژوهشی «گفتمان نبوی(ص) عامل وحدت مسلمین» با ارائه رئیس هیئت علمای جمعیت مسلمان لبنان، در مؤسسه آموزش‌های کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی جامعةالمصطفی العالمیه و به همت حوزه عربی مؤسسه برگزار شد.

در این نشست تخصصی که با حضور شخصیت‌ها و نخبگان بین‌المللی ایران، لبنان، عراق و... شامگاه سه‌شنبه، 10 آبان‌ماه برگزار شد، شیخ غازی حنینه، ضمن ابراز خرسندی از بازدید از مراکز علمی ایران به‌ویژه جامعةالمصطفی، اظهار کرد: حضور میهمانان شاخص و بین‌المللی در این نشست که دغدغه رویکرد کاربردی ایجاد قرب و وحدت مسلمانان دارند، بسیار مایه امید، مسرّت، دلیل و نشانه موفقیت جامعةالمصطفی در برنامه‌ها است.

رئیس هیئت علمای جمعیت مسلمان لبنان، بر حفظ وحدت در برابر دشمنان، استمرار مقاومت و دفاع از دین و ملت‌های مسلمان تأکید کرد.

در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود احمدی میانجی، رئیس مؤسسه کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی المصطفی در سخنان کوتاهی به بیان مسائل و اهمیت تقریب بین مذاهب پرداخت و تحقیق و تبیین مسائل و مشکلات در این امر را راهگشا دانست.

وی، نظریات علما و فضلا درباره مسئله تقریب حائز اهمیت دانست و الگوگیری و تأسی به آن‌ها در این مسائل را ضروری توصیف کرد.

یادآور می‌شود، السید مواهب الخطیب، امیل جعفر اف، سید شبر، آقای رمیثی، ابراهیم فیفم و شیخ سهیل اسعد از اساتید المصطفی و صالحی، عضو گروه مطالعات اسلامی به زبان عربی نیز در این نشست حضور داشتند.

انتهای پیام