شهرخبر

رضایت فعالان بازار سرمایه از مفاد بسته ۱۰ بندی حمایت از بورس

رضایت فعالان بازار سرمایه از مفاد بسته 10 بندی حمایت از بورس

جمعی از فعالان بازار سرمایه با انتشار نامه‌ای از اقدامات انجام شده طی چند روز گذشته جهت حمایت از بورس در قالب «بسته ۱۰بندی حمایت از بازار سرمایه» تقدیر کرده و خواستار تداوم حمایت از این بازار شدند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جمعی از فعالان بازار سرمایه با انتشار نامه‌ای در فضای مجازی از اقدامات انجام شده طی چند روز گذشته جهت حمایت از بورس، سرمایه‌گذاران و سهامداران در قالب «بسته 10بندی حمایت از بازار سرمایه» تقدیر کرده و خواستار تداوم حمایت از این بازار شدند.

در این نامه خطاب به مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آمده است: شرایط بازار سرمایه از نیمه سال 1399 تا کنون تحت تاثیر عوامل مختلف ناخوش احوال بوده است و به نوعی این بازار از یک سو فراز غیرمنظره خود در نیمه نخست سال 99 را با فرود شدیدی که طی این دو سال داشته جبران کرده، و از سوی دیگر بازار سرمایه جامانده از تورم و رشد سایر بازارها است که این موضوعات موجب شده تا قیمت سهام بیشتر شرکت‌ها به سطوح ارزنده و جذابی برسد.

این در حالی است که تامین مالی ارزان، شفاف و سریع از جمله رسالت‌های اصلی بازار سرمایه است که با توجه و حمایت بیشتر از این بازار، آن هم در شرایط رکودی کنونی اقتصاد کشور و تداوم تحریم‌های ظالمانه، می‌توان از ظرفیت بورس بهره بیشتری برای حمایت از بنگاه‌ها و شرکت‌ها برد. ضمن این که تمرکز و به خدمت گرفتن نقدینگی سرگردان جامعه به تامین مالی بنگاه‌ها از بستر بازار سرمایه نیز می‌توان به بهبود شرایط اقتصادی کمک شایانی کند و از تورم سایر بازارها نیز جلوگیری کند.

بدین جهت طی چند روز گذشته نیز شاهد اجرای «بسته 10بندی حمایت از بازار سرمایه» هستیم که خوشبختانه این بسته واکنش مثبت فعالان این بازار را نیز به همراه داشته و بهبود معاملات این بازار و آشتی دوباره سهامداران با تالار شیشه‌ای را هم به ارمغان آورده است. بعلاوه این که یکی از تصمیمات درست و به موقع در این بسته، موضوع بیمه سهام است که با توجه به فراگیری بیش از 96 درصد سهامداران حقیقی فعال در بورس، هم خیال آنها را از نوسانات و ریسک‌های محتمل راحت می‌کند و از نگاهی دیگر بیمه سهام با چتری که بالای سر بازار سرمایه و اهالی آن باز می‌کند، از هیجان و هیجان‌زدگی در این بازار ممانعت بعمل خواهد آورد.

از این رو از متولیان این بازار خواستاریم ضمن تدام حمایت از بازار سرمایه، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی گسترده‌ای را در زمینه مفاد بسته 10بندی حمایت از بورس و همچنین سهامداران آن داشته باشند و از دولت و مجلس هم خواستار این موضوع هستیم تا با حمایت همه جانبه از بورس و اهالی آن، به بارور شدن بیشتر اقتصاد کشور کمک کرده و امید و نشاط را در بورس، اقتصاد و جامعه دوچندان کنند.

انتهای پیام/