شهرخبر

واکنش باشگاه اینتر به تهدید شدن هوادارانش از سوی اولتراها

واکنش باشگاه اینتر به تهدید شدن هوادارانش از سوی اولتراها

باشگاه اینتر به اقدام جنجالی اخیر هواداران دوآتشه‌اش در جریان بازی برابر سامپدوریا در ورزشگاه جوزپه‌ مه‌آتزا واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه اینتر با انتشار بیانیه‌ای، اتفاقی که در جریان بازی اخیر این تیم برابر سامپدوریا در هفته دوازدهم سری A رخ داد را محکوم کرد.

در فاصله بین دو نیمه بازی، اولتراهای اینتر استادیوم جوزپه مه‌آتزا را ترک کردند و سایر هوادارانی که در سکوهای مجاور بودند را هم به زور تهدید و فشار مجبور به ترک ورزشگاه کردند. خروج آنها از ورزشگاه در واکنش به انتشار خبرهایی مبنی بر کشته شدن ویتوریو بویوکی لیدر 69 ساله و سابق اولتراهای اینتر توسط عده‌ای ناشناس که بیرون منزل او در کمین نشسته بودند، صورت گرفت. آنها در حالی وارد ورزشگاه شدند که برخلاف همیشه هیچ بنری را به نمایش درنیاوردند. طبق گزارش منابع محلی اولتراها بین دو نیمه هواداران عادی را هم مجبور به ترک استادیوم کردند و آنهایی که حاضر به انجام این کار نشدند را تهدید کردند.

بویوکی یکی از عوامل اصلی شکل‌گیری جنبش اولتراهای اینتر بود، هر چند که 26 سال از عمرش را به دلیل ارتکاب جرم‌هایی مانند قاچاق مواد مخدر و سرقت، پشت میله‌های زندان سپری کرد. به سبب سابقه بدش، بویوکی نه تنها از حضور در ورزشگاه محروم شد، بلکه در روزهای بازی‌های اینتر هم اجازه نداشت تا شعاع دو کیلومتری ورزشگاه پرسه بزند. با این حال اولتراهای باشگاه اینتر برای او احترام خاصی قائل بودند و به همین دلیل در روز کشته شدنش اقدام به ترک ورزشگاه و بیرون کردن سایر هواداران کردند که این حرکت آنها با اعتراض شدید مسئولان باشگاه مواجه شد.

باشگاه اینتر با انتشار بیانیه‌ای درباره این اتفاق نوشت: باشکاه اینترناتزیوناله میلانو، هرگونه اعمال خشونت و فشاری که شنبه شب در طبقه دوم حلقه سبز ورزشگاه سن‌سیرو رخ داد را قویاً محکوم می‌کند. برای باشگاهی که در هر جایی، مخالف تمام شیوه‌های اعمال خشونت و تبعیض نژادی و حامی هوادارانش بوده، پذیرش تحت فشار قرار گرفتن هوادارانش برای دست برداشتن از ابراز عشق و علاقه‌شان به تیم محبوب خود، امکان پذیر نیست. از این رو باشگاه بار دیگر بر آمادگی کامل خود برای همکاری با نیروهای پلیس با حصول اطمینان از تأمین امنیت هوادارانش تأکید می‌کند.

انتهای پیام/