شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#یمن#الجزایر#رئیس جمهور

رئیس شواری عالی سیاسی یمن:

مسئله فلسطین، محور نشست سران اتحادیه عرب باشد

مسئله فلسطین، محور نشست سران اتحادیه عرب باشد

رئیس شواری عالی سیاسی یمن در پیامی سالروز انقلاب الجزایر را به عبدالمجید تبون رئیس جمهور این کشور تبریک گفت و خواستار این شد که مسئله فلسطین محور نشست سران اتحادیه عرب در الجزایر باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «مهدی مشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن ضمن تبریک سالروز انقلاب الجزایر به رئیس جمهور این کشور گفت که این انقلاب در تاریخ مبارزه الجزایر علیه استعمار فرانسه ماندگار شد و یکی از درس های مهم در پافشاری به آزادی و استقلال است.

وی افزود: امروز ملت یمن همانطور که از مبارزه با استعمار درس می گیرد، به مبارزه ملت الجزایر در مسیر آزادسازی و استقلال کامل به دیده اهتمام و علاقه می نگرد.

این مقام یمنی ادامه داد: از زمان پیروزی انقلاب الجزایر، این کشور تبدیل به یکی از کشورهای پیشگام در حمایت از حقوق ملت فلسطین در به دست آوردن آزادی و استقلال خود شد.

مشاط با بیان اینکه الجزایر مسئله فلسطین و مسائل کشورهای عربی و اسلامی را در کانون توجهات خود قرار داده است، افزود: ما از شرکت کنندگان در نشست اتحادیه عرب می خواهیم که از مسئله فلسطین حمایت کنند و راه حل هایی را برای دیگر مسائل کشورهای عربی به دور از مداخلات خارجی و منافع محدود، مطرح کنند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد: ملت یمن انتظار دارد که الجزایر و رهبران کشورهای عربی از اراده ملت یمن و حقوق مشروع خود در پایان دادن به تجاوز و محاصره مستمر که از هشت سال پیش شروع شده است و پاکسازی اراضی یمن از نیروهای اشغالگر خارجی، حمایت کنند.