بررسی وضعیت دسترسی مردم به خدمات اینترنتی در کمیسیون امنیت ملی

ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه آقای لاجوردی معاون وزیر ارتباطات و رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت به تشریح وضعیت دسترسی شهروندان به خدمات اینترنتی پس از تحولات امنیتی اخیر پرداخت و توضیح داد که پس از شرایط اخیر، نرم افزارهای داخلی از لحاظ فنی توانسته‌اند نیازهای بخش زیادی از جامعه را پاسخ بدهند. طبیعتا کاربران پیام‌رسان‌ها و شبکه‌اجتماعی ایرانی افزایش یافته است و در نتیجه بخش اصلی از پهنای باند کشور در اختیار نرم افزارهای داخلی قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: همچنین آقای لاجوردی برنامه‌های این وزارتخانه در حمایت از کسب‌وکارهای داخلی در نرم‌افزارهای بومی را هم تشریح کرد که از جمله آنها ارائه امکانات ویژه فروشگاهی و امکان کسب‌درآمد در ازای تولید محتوا و اقدامات مشابه در جهت حفظ امنیت اطلاعات کاربران بود.

بررسی وضعیت دسترسی مردم به خدمات اینترنتی در کمیسیون امنیت ملی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به بررسی طرح تأسیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضائیه در این کمیسیون گفت: همچنین در این جلسه بخشی از طرح تأسیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضائیه در بندهای «ت» تا «چ» ماده یک این طرح بررسی شد؛ بر اساس موارد مورد بررسی، امنیت فیزیکی اماکن و اسناد قضایی و امنیت فردی زندانیان و متهمان در مراجع قضایی بر عهده این سازمان خواهد بود.

به گفته وی، رسیدگی به سایر بندها و مواد این طرح در کمیسیون در هفته های آینده ادامه خواهد داشت.