شهرخبر

تاکید وزیر صمت بر عدم رضایت از وضع موجود و آغاز گام‌های موثر

تاکید وزیر صمت بر عدم رضایت از وضع موجود و آغاز گام‌های موثر

سخنگوی فراکسیون انقلاب مجلس گفت: در جلسه بررسی استیضاح وزیر صمت آقای فاطمی نیا ضمن تأکید بر اینکه وضع موجود برای دولت و مجلس قابل دفاع نیست و از آن رضایت ندارند به اقدامات اصلاحی صورت گرفته برای بهبود چالش‌های انباشته شده اشاره داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم، ابوالفضل عموئی  سخنگوی فراکسیون انقلاب مجلس در تشریح جلسه عصر امروز این فراکسیون، اظهار داشت: عصر امروز فراکسیون اکثریت مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای را با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت و به منظور بررسی استیضاح آقای فاطمی امین برگزار کرد و 10 نفر از موافقان و مخالفان نظرات خود را در خصوص محورهای استیضاح مطرح کردند.

وی افزود: در ادامه جلسه وزیر صمت نیز طی سخنانی به صحبت‌های نمایندگان پاسخ داد، عمده موضوعات مطرح شده از سوی نمایندگان و محورهای استیضاح به موضوع بازار خودرو و مدیریت این صنعت بازمی‌گشت و درجلسه امروز به این محور توجه ویژه‌ای شد.

 سخنگوی فراکسیون انقلاب مجلس گفت: آقای فاطمی امین نیز ضمن تأکید بر اینکه مجلس و دولت مدافع وضع موجود و شرایط صنعت خودرو نیستند و از آن رضایت ندارند اما باید توجه کرد که مشکلات فعلی حاصل از انباشت سال‌های گذشته است اما با توجه به عملکرد یک سال گذشته وزارت صمت روند خوبی برای اصلاح آغاز شده و گام‌های موثری برداشته شده است که یکی از آنها ترخیص 170 هزار خودروی نیمه کاره در کف پارکینگ‌های شرکت‌های اصلی خودروساز بود و این میزان به صفر رسیده و بخشی از نیاز بازار با رفع نواقص داخلی پاسخ داده شده است.

عمویی با اشاره به یکی دیگر از محورهای صحبت‌های نمایندگان موافق استیضاح در خصوص افزایش قیمت مصالح ساختمانی گفت: افزایش قیمت‌ها در بعضی از اقلام نظیر میلگرد و سیمان نیز از موضوعات دیگری بود که نمایندگان در این جلسه به آن اشاره کردند و وزیر نیز پاسخ‌هایی در این خصوص مطرح کرد.

انتهای پیام/