شهرخبر

شهباز شریف: پیشنهاد عمران خان برای تعیین رئیس ستاد ارتش را رد کردم

شهباز شریف: پیشنهاد عمران خان برای تعیین رئیس ستاد ارتش را رد کردم

نخست وزیر پاکستان اظهار داشت درخواست «عمران خان» برای مذاکره درباره برگزاری انتخابات زودهنگام و تعیین رئیس ستاد جدید ارتش پاکستان را رد کرده است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان اظهار داشت پیشنهاد «عمران خان» رئیس حزب تحریک انصاف برای تعیین رئیس ستاد جدید ارتش پاکستان و برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور را رد کرده است و در عوض به او پیشنهاد داده تا درباره منشور دموکراسی و منشور اقتصاد گفتگو کنند.

شریف اظهار داشت عمران خان یک ماه پیش از طریق یکی از دوستان تاجر مشترک خود برای توافق بر سر انتصاب فرمانده ارتش و برگزاری انتخابات زودهنگام پیشنهاد مذاکره داده بود.

وی افزود: عمران پیشنهاد داده بود که سه نام به او بدهیم، او نیز سه نام را برای پست فرماندهی ارتش اعلام کند و سپس از بین این شش نام، رئیس جدید ارتش را تعیین کنیم، به این صورت که اگر نام مشترکی در هر دو فهرست وجود داشته باشد، به توافق خواهیم رسید؛ اما من قاطعانه این پیشنهاد را رد کردم.

به گزارش «اکسپرس تریبون»، نخست وزیر پاکستان در پاسخ به این پرسش که آیا راهپیمایی هواداران عمران خان ممکن است به راولپندی نیز برود، گفت: از این شخص [عمران خان] می‌توان انتظار هر کاری داشت. ممکن است هر کاری بکند، اما دولت به هر طریق از راولپندی و اسلام‌آباد در برابر هرگونه تجاوز محافظت خواهد کرد.

گفتنی است که عصر روز گذشته راهپیمایی هواداران حزب تحریک انصاف تنها دو روز پس از آغاز آن با ناپدید شدن ناگهانی عمران خان از محل راهپیمایی متوقف شد.

عمران خان در توضیح درباره غیبتش از محل تظاهرات گفت: ما قبلاً تصمیم گرفته بودیم که شب حرکت نکنیم. تنها خواسته‌ای که در 6 ماه اخیر داشته‌ام، تعیین تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام عادلانه و آزاد است. این تنها خواسته [من] در صورت انجام مذاکرات خواهد بود.

انتهای پیام/.