شهرخبر
گوناگون

قتل فجیع | جنازه در باغ شهریار

قتل فجیع پسر پولدار تهرانی در باغ شهریار | جسد سوخته پسر در باغ پیدا شد + جزئیات

مرد جوانی که با همدستی دوستش پسر جوان ثروتمندی را با سلاح گرم به قتل رسانده و جسدش را سوزانده بود به قصاص محکوم شد.

قتل فجیع پسر پولدار تهرانی در باغ شهریار | جسد سوخته پسر در باغ پیدا شد + جزئیات

رسیدگی به این پرونده از دی سال گذشته با گزارش صاحب یکی از باغ‌ های شهریار مبنی بر کشف یک  جسد  سوخته در باغش آغاز شد.

در ادامه جسد با دستور قضایی به  پزشکی قانونی  منتقل شد و پلیس شناسایی عامل جنایت را در دستور کارش قرار داد. از سوی دیگر مأموران موفق شدند هویت مقتول را که پسر ثروتمندی به نام شهاب بود شناسایی کنند و با بررسی مکالمات تلفنی وی مشخص شد که از چندی پیش با مردی به نام اکبر اختلاف مالی داشته است. 

به این ترتیب اکبر بازداشت شد و به جنایت با همدستی یکی از دوستانش اعتراف کرد و گفت: با شهاب در یک میهمانی آشنا و دوست شدم. 

بعد از مدتی از او خواستم تا باهم به‌صورت شراکتی کار کنیم که شهاب هم مبلغ یک میلیارد تومان پول نقد و 150 سکه طلا را برای راه‌اندازی یک کسب و کار به من داد تا بعد از رسیدن به سود، پول و سودش را به او برگردانم. اما من بخشی از پول را بابت بدهی که داشتم دادم و نتوانستم کار خاصی انجام دهم. 

بعد از مدتی شهاب موضوع را فهمید و با تهدید از من خواست تا پول و سکه‌هایش را برگردانم. وقتی دیدم امکان پرداخت پولش را ندارم نقشه قتلش به ذهنم رسید،  او را به یک باغ در شهریار کشاندم و با اسلحه او را کشتم. بعد هم با کمک دوستم قاسم جسد شهاب را به باغ دیگری بردیم و آتش زدیم.

پس از اعتراف صریح متهم، همدست او نیز دستگیر شد و پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص کردند.

پس از آن اکبر به جایگاه رفت و با رد اتهامش گفت: در بازجویی‌ها تحت فشار روانی به قتل اعتراف کردم. اما من او را نکشتم.

قاسم نیز پس از متهم ردیف اول به جایگاه رفت و گفت: من نقشی در قتل نداشتم و تنها برای آتش زدن جسد با او همکاری کردم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و متهم ردیف اول را به قصاص و پرداخت دیه به خاطر جنایت بر میت و متهم ردیف دوم را به 15سال حبس محکوم کردند.

 
منبع: رکنا