شهرخبر

چه کسانی باید در مسابقات کشوری فرنگی روی تشک بروند؟/ ۱۵ کشتی‌گیر معاف شدند

چه کسانی باید در مسابقات کشوری فرنگی روی تشک بروند؟/ 15 کشتی‌گیر معاف شدند

برخلاف چند سال اخیر، همه مدعیان دوبنده تیم ملی به استثنای نفرات اندکی باید در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور که اولین مرحله از چرخه انتخابی است، کشتی بگیرند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، با تغییر کادرفنی تیم ملی فرنگی و جایگزینی حسن رنگرز با محمد بنایی که اعتقاد به چرخه انتخابی تیم ملی نداشت و همیشه با شیوه خودش ملی‌پوشان را انتخاب می‌کرد، حالا دیگر کشتی فرنگی نیز مثل آزاد صاحب چرخه شفاف و مدونی شده که غیبت در آن به منزله حذف از تیم ملی خواهد بود.

استارت این چرخه کامل که نقشه راه در آن کاملا روشن و مشخص است، با مسابقات قهرمان کشوری‌ای خواهد بود که 30 آذر تا 2 دی بدون ارفاق وزن برگزار می‌شود.

تنها نفراتی که از شرکت در مسابقات کشوری معاف هستند 10 ملی‌پوش بزرگسال اعزامی به مسابقات جهانی بلگراد و مدال‌آوران مسابقات زیر 23 سال جهان هستند.

به این ترتیب پویا دادمرز در 55 کیلوگرم، مهدی محسن‌نژاد در 60 کیلوگرم، علیرضا نجاتی و ایمان محمدی در 63 کیلوگرم، محمدرضا گرایی و سید دانیال سهرابی در 67 کیلوگرم، محمدرضا مختاری و امیر عبدی در 72 کیلوگرم، محمدعلی گرایی در 77 کیلوگرم، پژمان پشتام در 82 کیلوگرم، ناصر علیزاده در 87 کیلوگرم، محمدهادی ساروی و علی عابدی درزی در 97 کیلوگرم و امین میرزازاده و علی‌اکبر یوسفی در 130 کیلوگرم نفرات معاف شده از مسابقات قهرمان کشوری هستند.

به این ترتیب ملی‌پوشان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا، بازی‌های کشورهای اسلامی، قهرمانی جوانان جهان، جهانی زیر 23 سال و دانشجویان جهان در سال 2022 به همراه کشتی‌گیرانی که سهمیه استانی می‌گیرند باید در مسابقات کشوری روی تشک بروند.

نفرات اول مسابقات کشوری علاوه بر کسب مجوز حضور در جام تختی، همراه با نفرات معاف‌شده از حضور در این رقابت‌ها، بهمن ماه به جامی بین‌المللی اعزام خواهند شد.

نفرات دوم، سوم مشترک و پنجم مشترک نیز مجوز حضور در جام ‌تختی را به دست خواهند آورد.

انتهای پیام/