شهرخبر

گزارش شمخانی و اشتری در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره حوادث اخیر

کدخبر: ۵۳۰۴۰۱
دبیر شورای عالی امنیت ملی و فرمانده انتظامی کشور گزارشی از حوادث ماه گذشته و عملکرد نهادهای امنیتی به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه کردند.
گزارش شمخانی و اشتری در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره حوادث اخیر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جلسه شورای صحن مجمع به ریاست آیت الله صادق آملی لاریجانی و با حضور رئیس قوه قضاییه و سایر اعضا تشکیل شد.

در این جلسه لایحه «معاهده انتقال محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی بلژیک» اختلافی مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، مورد بررسی قرار گرفت و بعد از گزارش رئیس کمیسیون سیاسی، امنیتی و دفاعی مجمع و کمیسیون حقوقی و قضایی دبیرخانه مجمع و توضیحات سخنگوی شورای نگهبان، اعضای مجمع، نظر مجلس در مورد قبول معاهده یادشده را به مصلحت دانستند.

در ادامه این جلسه، با توضیحات محمدباقر ذوالقدر در مورد دیدار اخیر اعضای مجمع با رهبر معظم انقلاب و انتظار معظم له از اعضای مجمع برای ارائه نظرات مشورتی درباره مسائل و چالش های مهم کشور، پیشنهاد الحاق یک ماده به آئین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره «بررسی علل و عوامل پیدایش مشکلات و چالش‌های اساسی و بررسی راهکارهای برون رفت از آنها توسط مجمع در مقام مستشار عالی رهبر معظم انقلاب»، مورد بحث قرار گرفت و به تصویب رسید.

در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، امیر دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و سردار حسین اشتری، فرمانده انتظامی کشور گزارش اغتشاشات ماه گذشته و عملکرد نهادهای امنیتی در کنترل و خنثی‌سازی سوء استفاده دشمنان از التهابات جامعه را به اعضای مجمع ارائه کردند و برخی اعضای مجمع نیز دیدگاه‌های خودرا در این خصوص مطرح کردند.