شهرخبر
رصد بازار کالای اساسی؛

قیمت مرغ اوج گرفت+ قیمت جدید

کدخبر: ۵۳۰۱۹۶
اکوایران: طبق اعلام وزارت جهادکشاورزی قیمت مصوب مرغ تنظیم بازار ۶۳ هزار تومان شد.
قیمت مرغ اوج گرفت+ قیمت جدید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران؛ بیش از یک ماه است که موضوع افزایش قیمت مرغ مطرح است. البته پیش‌بینی می‌شد، با ورود 38 کشتی نهاده به ایران، بازار شاهد کاهش قیمت این اقلام باشد. نیمه دوم مهر ماه محمدجواد عسگری، رییس کمیسیون کشاورزی مجلس از تخلیه 24 کشتی نهاده دام و طیور در بنادر خبر داده بود. او گفته بود، در روزهای آتی نیز ۱۴ کشتی حامل این نهاده‌ها به بنادر ایران می‌رسد؛ درضمن ۲۰ کشتی در حال بارگیری در کشورهای مبدأ هستند.

این موضوع را سید فرزاد طلاکش، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار ایران در گفتگو با اکو ایران تایید کرد بود؛ اما او معتقد بود، ورود نهاده‌ها به بازار تاثیری بر قیمت تمام شده تولید نخواهد داشت. او با اشاره به اینکه ‌ در 5 ماهه اول سال جاری واردات نهاده‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل 36 درصد کاهش یافته بود؛ می‌گوید: در این 5 ماه به دلیل کاهش نهاده‌ها تولید کاهش یافت. حال با ورود این نهاده‌ها تولید رشد خواهد کرد. اما قیمت کاهش نخواهد یافت.

حال معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است، به دلیل افزایش هزینه‌های تولید مرغ و برای استمرار تولید، قیمت مصوب مرغ از ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان به ۶۳ هزار تومان افزایش یافت.

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار تهران هم در این باره گفته به تسنیم گفت: قیمت مرغ گرم از امروز در میادین تره بار تهران 60 هزار و 600 تومان عرضه می‌شود.