شهرخبر

تاکید سازمان جهانی بهداشت بر تزریق واکسن آنفلوآنزا و کرونا

تاکید سازمان جهانی بهداشت بر تزریق واکسن آنفلوآنزا و کرونا

واکسیناسیون همچنان یکی از موثرترین ابزارها برای مقابله با آنفلوآنزا و کووید-۱۹ است و دفتر منطقه ای اروپای سازمان جهانی بهداشت (WHO) از همه افرادی که واجد شرایط هستند می خواهد هر چه سریعتر واکسن آنفلوآنزا و دز یادآور واکسن کووید-۱۹ خود را دریافت کنند.

به گزارش بهداشت نیوز ،دکتر "هانس کلوگه"، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) در این باره گفت: با شیوع کووید-۱۹ و آنفلوآنزای فصلی، سلامت افراد آسیب‌پذیر - از جمله سالمندان، مبتلایان به نقص ایمنی، زنان باردار و نوزادان - در معرض خطر بیشتری قرار دارد.

طبق گزارش دفتر منطقه ای اروپای سازمان جهانی بهداشت، از اوایل ماه سپتامبر، موارد منطقه‌ای ابتلا و فوت مرتبط با کووید-۱۹ سه برابر شده است و در هفته دوم اکتبر، منطقه اروپا نزدیک به ۶۰ درصد موارد جدید جهانی ابتلا به کرونا و ۴۲ درصد از مرگ‌ومیرهای جدید جهانی ناشی از این بیماری را به خود اختصاص داده است.

کلوگه همچنین گفت: اکنون زمان استراحت نیست. در ماه گذشته، ما شاهد افزایش موارد ابتلا به آنفلوآنزای فصلی نیز بودیم که در حال حاضر منجر به افزایش بیماران بستری در بیمارستان ها با عفونت‌های حاد تنفسی شده است. وی همچنین اظهار کرد: ما باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از موارد جدید ابتلا، محافظت از افراد در معرض خطر و آماده سازی سیستم های بهداشتی خود به منظور مدیریت تهدیدات متعدد به کار گیریم.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، کلوگه درباره اثربخشی واکسن ها نیز گفت: واکسن‌ها بی‌خطر هستند و کارایی دارند. مانند فلج اطفال، واکسن های کووید-۱۹ و آنفلوآنزا نیز می‌توانند جان انسان‌ها را نجات دهند. وی همچنین سیاستی دیگر برای مقابله با شیوع کرونا را نظارت مستمر و تضمین دسترسی به داروهای ضد ویروسی برای جمعیت‌های در معرض خطر اعلام کرد.

وی همچنین با تاکید بر نقش مفید واکسن‌ها در پیشگیری از بیماری‌ها، در روز جهانی فلج اطفال (۲۴ اکتبر) به سال ۲۰۰۲ میلادی نیز اشاره کرد که در آن سال اعلام شد این بیماری در این منطقه تقریبا ریشه‌کن شده است.